more_horiz
Wiadomości

Wielcy muzycy żegnają Elżbietę II. "Niech Bóg błogosławi królową"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 00:34
Brytyjscy artyści żegnają królową Elżbietę II. "Niech Bóg błogosławi królową Elżbietę II. Niech spoczywa w pokoju. Niech żyje król"- napisał na Twitterze ex-Beatles Paul McCartney.
Muzycy żegnają Elżbietę II
Muzycy żegnają Elżbietę IIFoto: Twitter/Jagger/McCartney

Paul McCartney w 1997 roku został wyróżniony tytułem szlacheckim za swój dorobek w dziedzinie muzyki popularnej, a w 1965 roku wraz z kolegami z zespołu The Beatles odebrał Medal Imperium Brytyjskiego.

"Przez całe moje życie Jej Wysokość Królowa Elżbieta II zawsze była z nami. W dzieciństwie pamiętam, jak oglądałam w telewizji jej ślub. Pamiętam ją jako piękną młodą damę, potem jako ukochaną "babcię" narodu. Moje najgłębsze kondolencje dla Rodziny Królewskiej" - napisał na Twitterze Mick Jagger z The Rolling Stones.

Śmierć królowej

W wieku 96 lat zmarła brytyjska królowa Elżbieta II - przekazał Pałac Buckingham. Była najdłużej panującym monarchą w historii Zjednoczonego Królestwa. Tron objęła w 1952 roku. Po śmierci Elżbiety II nowym królem został jej syn Karol III.

Stan zdrowia królowej pogorszył się w środę - wieczorem Pałac Buckingham poinformował, że ze względu na zalecenie lekarzy, by odpocząć, odwołała ona zaplanowane wirtualne spotkanie z członkami Tajnej Rady. Wczesnym popołudniem w czwartek przekazano, że królowa znajduje się pod opieką lekarzy w związku z tym, że są oni zaniepokojeni jej stanem zdrowia.

dn

Zobacz także

Zobacz także