more_horiz
Wiadomości

Niemiecki politolog podważał ukraińskie sukcesy na froncie. Melnyk nie wytrzymał. Padła wulgarna odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 11:00
Niemiecki politolog Johannes Varwick stwierdził, że ostatnie zdobycze Ukrainy na polu bitwy, "nie zmieniają ogólnego obrazu" i to Rosja jest siłą dominującą. Na jego wpis odpowiedział były ambasador Ukrainy w Niemczech, obecnie wiceszef ukraińskiego MSZ Andrij Melnyk, używając języka dalekiego od dyplomacji. "Odpi...ol się" - napisał.
Melnyk odpowiedział niemieckiemu politologowi w dosadnych słowach
Melnyk odpowiedział niemieckiemu politologowi w dosadnych słowachFoto: PAP/DPA/Michael Kappeler

Niemcy konsekwentnie odmawiają dostawy sprzętu na Ukrainę. Ostatnio potwierdziła to niemiecka minister obrony Christine Lambrecht. Jak stwierdziła, zdobycze Ukrainy na polu bitwy nie zmienią działania Niemiec. Choć mówiła o tym, że nadszedł czas, "by Niemcy przejęły przywódczą rolę w europejskim bezpieczeństwie", nie zadeklarowała realnego wsparcia dla Kijowa.  

Niemiecka scena polityczna ma być w tej sprawie podzielona. "Bild" donosi, że "wszyscy ministrowie Zielonych i FDP popierają dostawę niemieckich czołgów na Ukrainę. Jedynie kierowany przez SPD urząd kanclerski i pozostałe ministerstwa rządzone przez socjaldemokratów, stawiają opór".

Niemiecki sceptycyzm i dosadna reakcja Melnyka

W podobnym tonie co minister obrony, wypowiedział się politolog Johannes Varwick. "Opinia niepopularna: moim zdaniem doniesienia o sukcesach militarnych Ukrainy nie zmieniają ogólnego obrazu: Rosja ma (niestety) dominację i średnioterminowo wyższą siłę przetrwania. Nie ma alternatywy dla politycznego pogodzenia interesów" - oświadczył na Twitterze.

Na jego słowa dosadnie odpowiedział były ambasador Ukrainy w Niemczech, wiceszef MSZ Andrij Melnyk. "Niepopularna opinia: Odpi...ol się" - napisał. 

Czytaj także:

Zobacz również: Tomasz Siemoniak w "Sygnałach dnia"

wpolityce.pl/Twitter/kp

Zobacz także

Zobacz także