more_horiz
Wiadomości

Prezydent Duda spotkał się z Polonią w USA. "Rozmawialiśmy o obecnej sytuacji Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 01:34
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Nowym Jorku z przedstawicielami amerykańskiej Polonii. Był to ostatni punkt wizyty polskiego prezydenta w USA.
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Polonią w Nowym Jorku
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Polonią w Nowym JorkuFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

W pierwotnych planach wizyty w Nowym Jorku Andrzej Duda miał spotkać się z Polonią w miniony poniedziałek. Plany zmieniły się jednak, gdy okazało się, że tego dnia organizowany jest pogrzeb zmarłej brytyjskiej królowej Elżbiety II, a Andrzej Duda będzie w Londynie reprezentował Polskę.

To spowodowało, że w trakcie wizyty w Nowym Jorku prezydent spotkał się jedynie w wąskim gronie z przedstawicielami Polonii. - Rozmawialiśmy o tym, jaka jest obecna sytuacja Polaków. Umawialiśmy się na szersze spotkanie z rodakami, które obiecałem, że będzie miało miejsce, nawet jeśli będzie oznaczało to konieczność specjalnego przyjazdu, bo takiego spotkania społeczność polska tutaj oczekuje - mówił w Nowym Jorku Andrzej Duda.

Polski prezydent rozmawiał też z przedstawicielami wpływowego amerykańskiego think-tanku Council on Foreign Relations. Tematem tego spotkania była wojna na Ukrainie.

Posłuchaj
00:40 11955277_1.mp3 Nowy Jork: prezydent Duda spotkał się z przedstawicielami Polonii. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

koz

Zobacz także

Zobacz także