more_horiz
Wiadomości

Pseudoreferenda na okupowanych terenach. Wiceszef MON: posłużą Putinowi do propagandy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 09:21
Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz obawia się, że pseudoreferenda, które Rosjanie próbują przeprowadzać na okupowanych terytoriach Ukrainy, mogą doprowadzić do eskalacji konfliktu. Jak podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia, żadne demokratyczne państwo nie uzna wyników działań Władimira Putina.
Zdaniem wiceministra Wojciecha Skurkiewicza pseudoreferenda posłużą prezydentowi Rosji do działań propagandowych
Zdaniem wiceministra Wojciecha Skurkiewicza pseudoreferenda posłużą prezydentowi Rosji do działań propagandowychFoto: ALEXANDER ERMOCHENKO / Reuters / Forum

Zdaniem wiceministra obrony Wojciecha Skurkiewicza pseudoreferenda posłużą prezydentowi Rosji do działań propagandowych. - Będzie on zarzucał Ukraińcom, którzy bronią swojego kraju, że naruszają integralność terytorialną Rosji - powiedział gość Programu 1 Polskiego Radia.

Jak dodał, to może doprowadzić do konfliktu zbrojnego na szeroką skalę. - To będzie prowadziło do dalszych działań wojennych. Ta wojna będzie trwała dalej - dodał.

Jak podkreślił wiceszef MON, przeprowadzenie pseudoreferendów przez Rosję oraz ewentualna aneksja okupowanych terenów doprowadzić może do eskalacji wojny. - Żaden z krajów demokratycznych nie uzna tych działań, które są podejmowane przez Rosję na terenach okupowanych - podkreślił. 

Groźba użycia broni atomowej

Skurkiewicz odniósł się także do groźby użycia przez Rosję broni atomowej. - Użycie w jakiejkolwiek formie broni atomowej przez Rosję, będzie się wiązało z adekwatną odpowiedzią i absolutnie będzie się wiązało z dalszą eskalacją wojny - zaznaczył. 

Podkreślił jednocześnie, że w obliczu agresji Rosji i coraz mocniejszych gróźb z jej strony, Ukraina nie może pozostać sama. 

Posłuchaj
00:26 11959810_1.mp3 Wojciech Skurkiewicz o pseudoreferendach (IAR)

W obwodach zaporoskim i ługańskim przedstawiciele władz okupacyjnych wraz z wojskiem odwiedzają domy, zmuszając mieszkańców do udziału w psuedoreferendum. Mieszkańcy są zmuszani do oddawania głosów, których wyniki mogą zostać sfałszowane, niezależnie od głosów.

Czytaj także:

as

Zobacz także

Zobacz także