more_horiz
Wiadomości

Rzecznik Pentagonu: nie ma informacji wskazujących, że Putin zdecydował się na użycie broni atomowej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 02:10
Rzecznik Pentagonu generał Patrick Ryder powiedział, że "ministerstwo obrony USA nie otrzymało żadnych informacji, które wskazywałyby, że przywódca Rosji Władimir Putin zdecydował się zrealizować groźby użycia broni jądrowej w wojnie z Ukrainą".
Rzecznik Pentagonu: Nie ma informacji wskazujących, że Putin zdecydował się na użycie broni atomowej.
Rzecznik Pentagonu: Nie ma informacji wskazujących, że Putin zdecydował się na użycie broni atomowej.Foto: Shutterstock/Ritu Manoj Jethani

- Nie mamy żadnych informacji, które skłoniłyby nas do zmiany naszego stanowiska w zakresie strategicznego odstraszania i nie mamy żadnej oceny wskazującej, że prezydent Putin zdecydował się na użycie broni jądrowej - powiedział Ryder.

"Lekkomyślne i nieodpowiedzialne"

Rzecznik Pentagonu przypomniał, że przedstawiciele administracji USA, w tym minister obrony Lloyd Austin, a także partnerzy międzynarodowi, nazwali rosyjskie groźby nuklearne "lekkomyślnymi i nieodpowiedzialnymi".

Podkreślił, że mimo to Stany Zjednoczone i ich sojusznicy poważnie traktują zagrożenie nuklearne i nadal monitorują rozwój sytuacji, a także zaznaczył, że "USA nadal skupiają się na wspieraniu Ukrainy w walce z rosyjską agresją".

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Sałek o objęciu Polski programem Nuclear Sharing


PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także