more_horiz
Wiadomości

Wywózka mieszkańców, grabież mienia. Tak zachowują się Rosjanie na Chersońszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 08:17
Jak raportuje ukraiński Sztab Generalny, Rosjanie w okupowanym obwodzie chersońskim przymusowo wywożą mieszkańców i grabią mienie. Sztab informuje też o rosyjskich szturmach w obwodzie donieckim.
Rosjanie w obwodzie chersońskim grabią mienie
Rosjanie w obwodzie chersońskim grabią mienieFoto: SERGEY PIVOVAROV / Reuters / Forum

Jak czytamy w raporcie Sztabu, na drogach okupowanego obwodu chersońskiego obserwowany jest wzmożony ruch samochodów ze skradzionym przez Rosjan mieniem.

Najwięcej grabieży rosyjscy żołnierze dokonują w mieście Berysław i okolicznych miejscowościach na prawym brzegu Zbiornika Kachowskiego.

Działania Rosjan mogą być dezinformacją

Jednocześnie Rosjanie dokonują przymusowych wysiedleń cywilów z miejscowości położonych na lewym brzegu Dniepru wzdłuż trasy Ołeszki - Nowa Kachowka. Takie działania mogą wskazywać na przygotowania do wycofania się rosyjskiej armii z części obwodu chersońskiego na południu kraju.

Posłuchaj
00:56 12028540_1.mp3 Rosjanie grabią mienie na Chersońszczyźnie. Relacja Pawła Buszki (IAR) 

Jak jednak oceniają ukraińscy wojskowi, może to być także element umyślnej rosyjskiej dezinformacji, bowiem jednocześnie rosyjscy żołnierze przebierają się w cywilne ubrania, zasiedlają cywilne zabudowania i w ten sposób przygotowują się do obrony. Tymczasem na wschodnim odcinku frontu.

Czytaj także:

Rosjanie kontynuują szturmy na ukraińskie pozycje. Zeszłej doby Ukraińcy odparli takie ataki na miejscowości położone na zachód od Doniecka.

ms/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także