more_horiz
Wiadomości

Putin znów się ukrywa? Media: boi się buntu i protestów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 11:46
Władimir Putin unika wypowiedzi na temat wojny i ukrywa się - do takiego wniosku doszli dziennikarze Radia Svoboda. O szczegółach korespondent IAR Maciej Jastrzębski.
Putin znów się ukrywa? Tak zachowują się wszyscy dyktatorzy
Putin znów się ukrywa? "Tak zachowują się wszyscy dyktatorzy"Foto: shutterstock.com/Eremin Aleksey; Gil Corzo

Po porażce rosyjskiej armii pod Chersoniem Władimir Putin unika wypowiedzi na temat wojny i ukrywa się - do takiego wniosku doszli dziennikarze Radia Svoboda.

W ocenie komentatorów, z którymi rozmawiała rozgłośnia, ostatnie wypowiedzi rosyjskiego dyktatora zostały zarejestrowane wcześniej i są oderwane od rzeczywistości. Radio Svoboda zwraca uwagę, że Władimir Putin opowiada z ekranu telewizora o hodowli indyków, lodołamaczach i bohaterach II wojny światowej, ale nie wspomina o najważniejszych wydarzeniach na ukraińskim froncie.

Putin się ukrywa? "Tak zachowują się wszyscy dyktatorzy"

W ostatnich wystąpieniach rosyjski dyktator nie wspomniał o rakiecie, która spadła na terytorium Polski, ani o zmasowanych ostrzałach Ukrainy.

- Tak zachowują się wszyscy dyktatorzy - stwierdził obrońca praw człowieka Aleksandr Podrabinek. - Wszyscy dyktatorzy to ludzie sukcesu, a o jakich sukcesach można mówić w Ukrainie? Tam tylko są wojskowe porażki. Dlatego on unika tego tematu tak, jak zawsze unikał tematów, które budziły u ludzi negatywne emocje - podkreślił rosyjski obrońca praw człowieka.

Media: możliwy bunt przeciwko Putinowi. Czego boi się dyktator?

Niezależni rosyjscy dziennikarze zauważają, że w ostatnich tygodniach do opinii publicznej coraz częściej docierają informacje o możliwym buncie elit przeciwko reżimowi Putina. Według dziennikarzy Putin najbardziej boi się masowych protestów w swoim kraju i możliwego przewrotu.

Posłuchaj
00:44 12062504_3.mp3 Rosja: Putin znowu się ukrywa - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Czytaj także:

IAR/pb

Zobacz także

Zobacz także