more_horiz
Wiadomości

Liderzy OBWE: jesteśmy zszokowani nagłą śmiercią szefa MSZ Białorusi Uładzimira Makieja

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 19:14
Jesteśmy zszokowani nagłą śmiercią ministra spraw zagranicznych Białorusi Uładzimira Makieja - napisano w oświadczeniu przewodniczącego OBWE Zbigniewa Raua oraz sekretarz generalnej Helgi Schmid opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych.
Liderzy OBWE: jesteśmy zszokowani nagłą śmiercią szefa MSZ Białorusi Uładzimira Makieja
Liderzy OBWE: jesteśmy zszokowani nagłą śmiercią szefa MSZ Białorusi Uładzimira MakiejaFoto: MICHAL DYJUK/REPORTER/East News; twitter.com/MSZ_RP/status

Na twitterowym profilu polskiej prezydencji w OBWE został w sobotę opublikowany wpis, w którym Zbigniew Rau oraz Helga Schmid wyrazili kondolencje rodzinie zmarłego. "Jesteśmy zszokowani nagłym odejściem ministra spraw zagranicznych Białorusi Uładzimira Makieja" - napisano we wpisie.

"Oczekiwaliśmy jego obecności na posiedzeniu Rady Ministerialnej OBWE w przyszłym tygodniu w Polsce. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego" - czytamy.

Nie żyje Uładzimir Makiej

O "nagłej śmierci" 64-letniego ministra powiadomił w sobotę państwową agencję BiełTA rzecznik białoruskiego MSZ Anatol Hłaz. Oficjalnych informacji na temat przyczyn śmierci Uładzimira Makieja, który od dziesięciu lat pełnił funkcję szefa MSZ Białorusi, jak dotąd nie podano. Rzecznik MSZ powiedział, że informacja ta była dla wszystkich zaskoczeniem.

Media przypominają, że w piątek Uładzimir Makiej spotkał się z nuncjuszem apostolskim w Mińsku, a wcześniej był w Armenii, gdzie uczestniczył w sesji poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Media oficjalne informują o kondolencjach napływających od różnych państwowych instytucji. Krótko o przekazaniu wyrazów współczucia rodzinie przez Alaksandra Łukaszenkę powiadomiła na Telegramie jego służba prasowa w kanale Puł Pierwogo.

Czytaj także:

ng//PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także