more_horiz
Wiadomości

Żaryn ostrzega: Mińsk kontynuuje próby manipulowania obrazem działań Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 17:53
Białoruska propaganda kontynuuje fałszowanie rzeczywistości, w szczególności na temat roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie - ocenił w niedzielę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn
Stanisław Żaryn zdementował informacje o rzekomej liczbie ukraińskich uchodźców, którzy mieli wyjechać na Białoruś
Stanisław Żaryn zdementował informacje o rzekomej liczbie ukraińskich uchodźców, którzy mieli wyjechać na BiałoruśFoto: Shutterstock/Djordje Kostic

"Na stronie Białoruskiego Komitetu Granicznego opublikowano komunikat, w którym Mińsk informuje o rzekomo masowej migracji Ukraińców na Białoruś" - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że w jego opinii propaganda białoruska kontynuuje fałszowanie rzeczywistości, w szczególności na temat roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie.

Nieprawdziwe dane 

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP pod wpisem zamieścił grafikę i wskazał, że pokazano w niej fałszywe liczby ukraińskich uchodźców, którzy mieli wyjechać na Białoruś. "Zgodnie z informacją na temat ruchu migracyjnego na Białoruś miało trafić ponad 60 tys. Ukraińców, w tym niemal 40 tys. miało jechać przez Polskę" - podał Żaryn.

Dodał, że białoruska propaganda sugeruje kolejny raz, że Ukraińcy uciekający przed agresją Rosji szukają schronienia na Białorusi, traktując ten kraj jako bezpieczniejszy niż kraje UE. "Mińsk wprost wskazuje, że uchodźcy ukraińscy przybyli na Białoruś przez kraje Unii" - napisał Żaryn.

Czytaj także:

Podkreślił też, że "Mińsk kontynuuje próby manipulowania obrazem działań Białorusi. Od początku wojny Rosji przeciwko Ukrainie Białoruś angażuje się w konflikt, przekazując Rosji broń oraz udostępniając terytorium do atakowania UA" - ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

PAP/kmp

Zobacz także

Zobacz także