more_horiz
Wiadomości

Chiny: koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Ogromny ruch przy krematoriach i domach pogrzebowych

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 16:59
Wbrew oficjalnym informacjom Pekinu o niskiej liczbie zgonów zakażonych koronawirusem śmiertelność chorych na COVID-19 w Państwie Środka wzrasta w zatrważającym tempie. Według oficjalnych danych od 7 grudnia zarejestrowano tylko 37 zgonów. Informacje o zaniżaniu przez Chiny liczb w raportach przekazała w grudniu Światowa Organizacja Zdrowia.
Chiny. Wzrost liczby zgonów zakażonych koronawirusem, duży ruch w okolicy domów pogrzebowych
Chiny. Wzrost liczby zgonów zakażonych koronawirusem, duży ruch w okolicy domów pogrzebowychFoto: Shutterstock/Robert Way

Amerykańskie media, powołując się na zdjęcia satelitarne jednej z największych firm świata w branży teledetekcji satelitarnej (Maxar Technologies), informują, że w Chinach zaobserwowano wzmożoną aktywność w okolicy krematoriów i domów pogrzebowych.

Na zdjęciach widoczne jest duże obłożenie parkingów, oblężone są cmentarze w całym kraju. Jedno ze zdjęć ukazuje także budowę nowego parkingu.

Koronawirus w Chinach. Ostre obostrzenia

W ubiegły weekend, po prawie trzech latach, Chiny zniosły obowiązkową kwarantannę dla przyjezdnych z zagranicy. Aby wjechać na teren Chin - oprócz aktualnej wizy - wystarczy mieć ze sobą negatywny wynik testu na COVID-19.

W Chinach obowiązywały jedne z najostrzejszych restrykcji sanitarnych na świecie, a w niektórych prowincjach kraju długość kwarantanny wynosiła do dwóch miesięcy.

Otwarcie granic zbiega się w czasie z rozpoczęciem okresu wzmożonych podróży Chińczyków przed nowym rokiem według kalendarza księżycowego.

Chińskie władze utrzymują, że od początku pandemii koronawirusa w całych Chinach zmarły 5273 osoby.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MZ Waldemar Kraska w PR24

jp/IAR

Zobacz także

Zobacz także