more_horiz
Wiadomości

Joe Biden, zapytany przez Polskie Radio, potwierdza: wybieram się do Polski

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 22:45
Prezydent Joe Biden potwierdził, że wybiera się do Polski. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia, amerykański przywódca zaznaczył jednak, że nie zna jeszcze daty wizyty.
Joe Biden przyleci do Polski
Joe Biden przyleci do PolskiFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Po powrocie prezydenta USA helikopterem Marine One do Białego Domu korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał Joe Bidena, czy rozważa podróż do Polski w następnym miesiącu. - Będę jechał do Polski, nie wiem jednak kiedy - odpowiedział amerykański przywódca.

O możliwej podróży Joe Bidena do Europy, w tym do Polski, poinformowała w ubiegłym tygodniu amerykańska telewizja NBC. Podróż prezydenta USA zbiegłaby się z pierwszą rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która przypada 24 lutego. Z informacji Polskiego Radia wynika, że szczegóły wizyty są nadal dopracowywane.

Czytaj także:

Administracja Joe Bidena uważa Polskę za kluczowego sojusznika NATO w regionie, gdzie przebywają tysiące amerykańskich żołnierzy. Polska jest też głównym punktem pomocy logistycznej dla Ukrainy. Szczególne uznanie w Waszyngtonie Polska zdobyła, gdy po wybuchu wojny przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy.

Posłuchaj
00:43 12174434_1.mp3 Joe Biden dla Polskiego Radia: przyjadę do Polski (Marek Wałkuski/IAR)

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także