more_horiz

Joe Biden ponownie odwiedzi Polskę? Politolog: to byłoby naturalne

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 19:00
- Polska jest drugim po USA państwem pod względem skali pomocy wojskowej dla Ukrainy. Wizyta prezydenta USA w Polsce podkreśliłaby te relacje - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Ostatnia wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce miała miejsce miesiąc po rosyjskiej inwazji na Ukrainę
Ostatnia wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce miała miejsce miesiąc po rosyjskiej inwazji na UkrainęFoto: PAP/EPA/Oliver Contreras

O możliwej wizycie prezydenta Joe Bidena w Polsce i w innych państwach europejskich informowały amerykańskie media. "Podróż nie jest jeszcze potwierdzona, ale jeden z oficjeli powiedział, że jednym z rozważanych przystanków jest Polska, kluczowy sojusznik NATO, obecnie goszczący tysiące amerykańskich żołnierzy i który służy jako centrum dla zachodnich transferów broni na Ukrainę" - donosiła stacja CNN.

Prezydent USA miałby pojawić się w Polsce w okolicach 24 lutego, a więc w rocznicę eskalacji konfliktu na Ukrainie. Biały Dom do tej pory nie potwierdził tych informacji.

Zobacz także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, ze bez Polski pomoc dla Ukrainy nie byłaby możliwa. - Ta pomoc jest w interesie Polski i USA. Polska jest drugim po USA państwem pod względem skali pomocy wojskowej dla Ukrainy. Wizyta prezydenta USA w Polsce podkreśliłaby te relacje. W interesie Polski i USA jest zademonstrowanie solidarności w tym zakresie. Ten scenariusz jest wysoce prawdopodobny -  powiedział prof. Przemysław Żurawski. - To byłoby naturalne - dodał.  

Posłuchaj
21:37 PR24 2023_01_29-17-07-14.mp3 Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski gościem Tadeusza Płużańskiego (Temat dnia/Gość PR24)

 

Ostatnia wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce miała miejsce miesiąc po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Biden powiedział wówczas w przemówieniu, które wygłosił na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, że Putin "nie może pozostać przy władzy".

Więcej w nagraniu

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzi: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (politolog, Uniwersytet Łódzki)

Data emisji: 29.01.2023

Godzina emisji: 17.06

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także