more_horiz
Wiadomości

Międzynarodowe Targi Książki w Tajpej na półmetku. Obecność Polski zaowocuje kolejnymi tłumaczeniami

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 12:36
Międzynarodowe Targi Książki w Tajpej na półmetku. W tym roku po raz pierwszy Polska jest Gościem Honorowym jednej z największych imprez poświęconych rynkowi wydawniczemu w Azji. Na Tajwanie rośnie zainteresowanie naszym krajem i kulturą. Szeroka prezentacja polskiej literatury ma przybliżyć Tajwańczykom współczesną Polskę.
Międzynarodowe Targi Książki w Tajpej.
Międzynarodowe Targi Książki w Tajpej.Foto: TT @iingwen

Już teraz wiadomo, że obecność polskich wydawnictw na Targach w Tajpej zaowocuje kolejnymi tytułami polskiej literatury współczesnej przetłumaczonymi na języki chiński i wydanymi na Tajwanie.

Posłuchaj
00:54 12181091_1.mp3 Międzynarodowe Targi Książki w Tajpej na półmetku (IAR)

Przedstawiciele 23 polskich wydawnictw prowadzą rozmowy dotyczące współpracy zarówno przy prezentowaniu polskich nowości wydawniczych na Tajwanie, jak i prezentacji literatury tajwańskiej w Polsce.

Dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski zwraca uwagę na rosnące zainteresowanie Polską i polską kulturą na Tajwanie. - Tajwańczycy są bardzo otwarci i zabiegali o nasz udział w roli Gościa Honorowego od wielu lat - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Polska Gościem Honorowym

 

W jego opinii kultura jest doskonałą płaszczyzną do nawiązywania innego typu relacji - m.in. tych biznesowych czy politycznych. Polskiej obecności na targach w Tajpej towarzyszą spotkania z autorami. Na Tajwanie jest m.in. twórca popularnego także w Azji Wiedźmina - Andrzej Sapkowski.

Czytaj także:

IAR/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także