more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Rumuni. Uszkodzone budynki i samochody, trwa szacowanie strat

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 11:25
Rumuńskie władze podały bilans strat po wtorkowym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło pięć okręgów. Na szczęście nie były ono duże, nie było też poważnych obrażeń ludzi.
Braszów w Rumunii
Braszów w RumuniiFoto: dnovac / pixabay

Trzy wstrząsy, z których najsilniejszy miał siłę 5,7 stopnia w skali Richtera odnotowano w dwudziestu dwóch miejscowościach południowo - zachodniej Rumunii.

Przedstawiciele służb medycznych otrzymywali przede wszystkim zgłoszenia ataków paniki. Cztery osoby doznały lekkich obrażeń po upadku elementów konstrukcyjnych budynków i odwieziono je do szpitala. Jedna osoba utknęła w windzie, ale bez problemu ją wyciągnięto. Żaden z przypadków nie zagrażał życiu.

Odnotowano natomiast straty materialne. Uszkodzonych zostało prawie pięćdziesiąt budynków - domów, bloków, kościołów i budynków gospodarczych. Najczęściej są to pęknięcia czy oderwanie się niektórych elementów. W mieście Targu Jiu taki spadający element uszkodził sześć samochodów stojących na parkingu.

Wtorkowe wstrząsy były drugimi w tym tygodniu. Po raz pierwszy w tym rejonie ziemia zatrzęsła się w poniedziałek z podobną siłą. Według sejsmologów sytuacja z Rumunii nie ma bezpośredniego związku z trzęsieniem ziemi które nawiedziło niedawno Turcję i Syrię.

Czytaj również:

IAR/ka

Zobacz także

Zobacz także