more_horiz
Wiadomości

"To strach, do którego nie można się przyzwyczaić". Dyrektor Caritas-Spes o horrorze wojny na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 06:00
- Wojna to również walka duchowa zła z dobrem i my stoimy po tej dobrej stronie - powiedział ks. Wojciech Stasiewicz, dyrektor Caritas-Spes w Charkowie w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl Pawłem Kurkiem.
Wojna na Ukrainie. To strach, do którego nie można się przyzwyczaić. Dyrektor Caritas-Spes dla portalu PolskieRadio24.pl
Wojna na Ukrainie. "To strach, do którego nie można się przyzwyczaić". Dyrektor Caritas-Spes dla portalu PolskieRadio24.plFoto: PolskieRadio24.pl

Ks. Wojciech Stasiewicz od 6 lat pracuje w parafii w Charkowie. - Nie możemy zapominać, że dzieje się wiele dobra. Są dwie postawy podczas wojny. Jest zło, ale jest też i dobro. Wojna to również walka duchowa zła z dobrem i my stoimy po tej dobrej stronie - podkreślił.

- Ponad 200 tys. osób otrzymało pomoc przez pośrednictwo Caritas-Spes. To jest ogrom. Jesteśmy dobrze zorganizowani. Trzeba jednak powiedzieć, że liczba osób potrzebujących drastycznie się zwiększa. Mamy obecnie w Charkowie 400 tys. uchodźców. Społeczeństwo chce pracować - mówił.

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

- Wojna to napięcie, to strach, do którego nie można się przyzwyczaić. Dzień ciszy to zagrożenie - skoro dzisiaj nie było ataków, to jutro będą. To świadomość codziennego zagrożenia. [...] Tydzień temu tylko jednego dnia spadło 12 rakiet S-300. To są rakiety, które są praktycznie nie do zbicia - opowiadał ks. Wojciech Stasiewicz, dyrektor Caritas-Spes w Charkowie.


Zobacz całą rozmowę:

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl/pb

Zobacz także

Zobacz także