more_horiz
Wiadomości

Donald Trump wrócił na Facebooka. Jego konto było zablokowane ponad dwa lata

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 00:30
Po dwóch latach b. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wrócił na Facebooka i YouTube'a. Jego profile pozostawały zablokowane po tym, jak jego zwolennicy w 2021 roku dokonali ataku na Kapitol.
Donald Trump odzyskał dostęp do konta na Facebooku i YouTubeie
Donald Trump odzyskał dostęp do konta na Facebooku i YouTube'ieFoto: lev radin/ Shutterstock, facebook.com/DonaldTrump

Od czasu zamieszek w Waszyngtonie Donald Trump nie mógł publikować na swoich profilach żadnych treści, teraz jednak blokada została usunięta. "Wróciłem" - napisał były prezydent USA na Facebooku.

Donald Trump wrócił na Facebooka

Po wydarzeniach z początku 2021 roku zablokowane zostało też konto Donalda Trumpa na Twitterze, mające 87 milionów obserwujących. W listopadzie ubiegłego roku nowy właściciel Twittera Elon Musk poinformował, że blokada została zdjęta. Decyzję tę podjął po głosowaniu wśród użytkowników serwisu, w którym większość opowiedziała się za odblokowaniem konta amerykańskiego prezydenta.

Donald Trump zapowiedział już, że zamierza ubiegać się o nominację republikanów i wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Tymczasem w związku z zamieszkami, które wybuchły 6 stycznia 2021 roku, krótko po wyborach prezydenckich przegranych przez Donalda Trumpa, przeciwko byłemu prezydentowi toczy się postępowanie w Izbie Reprezentantów. Kongresmeni chcą, by prokuratura postawiła Trumpowi zarzut podżegania do zbrojnego przewrotu.

Czytaj również:

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także