more_horiz
Wiadomości

"Noże i narkotyki to codzienność". Podwoiła się liczba incydentów w ośrodkach dla uchodźców w Holandii

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 12:23
W ciągu pierwszych jedenastu tygodni roku w ośrodkach dla uchodźców w Niderlandach doszło do prawie 2,4 tys. przypadków agresji, dwa razy więcej niż w analogicznym okresie 2022 r., informuje Agencja ds. Przyjmowania Osób Ubiegających się o Azyl (COA). - Noże, siekiery, kradzieże i narkotyki to codzienność w schroniskach dla azylantów – mówią ich pracownicy.
Z poufnych danych rządowej agencji wynika, że gwałtownie wrosła liczba incydentów w ośrodkach dla uchodźców
Z poufnych danych rządowej agencji wynika, że gwałtownie wrosła liczba incydentów w ośrodkach dla uchodźcówFoto: Shutterstock / travellifestyle

Z poufnych informacji rządowej agencji, do których dotarli reporterzy dziennika "De Telegraaf", wynika, iż problem agresji w schroniskach przyjmujących uchodźców narasta.

- Jest coraz bardziej niebezpiecznie – powiedział gazecie pracownik ośrodka w Ter Apel w północno-wschodniej części kraju. Dodał również, że personel nie jest już zdziwiony, gdy podczas awantur dochodzi do incydentów z użyciem ostrych narzędzi.

Dwukrotnie więcej okaleczeń

Z danych COA wynika również, iż do połowy marca br. w niderlandzkich ośrodkach dla azylantów prawie podwoiła się liczba przypadków okaleczeń, których było 154, w porównaniu z 88 w tym samym okresie ubiegłego roku. Wzrosła także liczba prób samobójczych.

- Ostatnio miało miejsce wiele poważnych incydentów, które mają duży wpływ na mieszkańców i pracowników – przyznaje agencja w oświadczeniu przekazanym gazecie. Twierdzi ona, iż uciążliwość w ośrodkach wzrosła ze względu na wzrost przebywających w nich uchodźców.

Zobacz także:

pg,pap

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także