more_horiz
Wiadomości

Sytuacja na froncie. Rosjanie wciąż nacierają w rejonie Bachmutu, siły ukraińskie odpierają ataki

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 07:31
W ciągu minionej doby Rosjanie przeprowadzili 37 nalotów, 4 ataki rakietowe i 82 ostrzały artyleryjskie na cele w Ukrainie. W porannym raporcie poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Celem jednego z ataków rakietowych był Kramatorsk.
Ukraiński żołnierz na froncie
Ukraiński żołnierz na froncieFoto: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Rosyjskie wojska kontynuują natarcia na Bachmut, Łyman, Awdijiwkę, Marinkę i Szachtarsk. W tych rejonach ukraińskim siłom udało się odeprzeć ponad 79 ataków.

Poinformowano także o ukraińskich sukcesach. Lotnictwo ostrzelało wczoraj 12 rejonów koncentracji personelu i sprzętu wojskowego. Artyleria uderzyła m.in. w rosyjskie stanowisko dowodzenia, punkt koncentracji broni i sprzętu wojskowego oraz przeciwlotniczy system rakietowy.

Sztab przekazał, że w związku z ponoszonymi stratami Rosjanie zwiększają liczbę łóżek w szpitalach polowych działających na terenie okupowanej części obwodu ługańskiego.

Atak na Krzywy Róg

Szef administracji wojskowej Krzywego Rogu Ołeksandr Wiłkuł poinformował, że wojska rosyjskie wczesnym rankiem w piątek zaatakowały za pomocą dronów irańskiej produkcji miasto Krzywy Róg - podał portal "The Kyiv Independent".

Ukraiński portal poinformował, że do ataku na miasto użyto dronów irańskiej produkcji typu Shahed. Alarm przeciwlotniczy był aktywny w mieście od 2:50 do 5:07 czasu lokalnego.

Wiłkuł nie podał, jakie cele w mieście zostały trafione, ani czy atak spowodował ofiary i rannych.

Rozległe zniszczenia na południu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że w części obwodu chersońskiego, nad którymi kontrolę mają Ukraińcy, ponad 50 wsi jest prawie całkowicie zniszczonych przez rosyjskie wojska. Region ten ukraiński prezydent odwiedził wczoraj.

Zobacz także:

pg,iar,pap

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także