more_horiz
Wiadomości

Rozmowa prezydentów Polski i Ukrainy. Tematami sytuacja na froncie i kwestie dyplomatyczne

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 00:02
Jak donosi Ukrinform, w poniedziałek Wołodymyr Zełenski omówił z prezydentem Andrzejem Dudą sytuację na froncie, pilne potrzeby obronne Ukrainy oraz wspólne działania dyplomatyczne.
Wołodymyr Zełenski rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą o sytuacji na froncie
Wołodymyr Zełenski rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą o sytuacji na froncieFoto: Marek Borawski/KPRP

Szef państwa ukraińskiego poinformował o rozmowie z prezydentem Polski na Twitterze. "Na zakończenie tego pamiętnego dnia rozmawiałem z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Omówiłem przebieg działań wojennych, sytuację na niektórych odcinkach frontu. Omówiliśmy pilne potrzeby obronne Ukrainy oraz wspólne działania dyplomatyczne na rzecz najbliższej przyszłości" - napisał ukraiński przywódca. Prezydent dodał też, że trwają przygotowania do ważnych wydarzeń.

Zełenski odwiedził żołnierzy na froncie

Wcześniej w poniedziałek Wołodymyr Zełenski odwiedził żołnierzy walczących na froncie zaporoskim. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych ukraiński przywódca odznaczył wojskowych za bohaterstwo i dziękował za ich wysiłek.

- Mam zaszczyt być dziś [poniedziałek - red.] tutaj, ze swoimi chłopcami. Dziękuję wam, że bronicie naszego wspólnego państwa, naszej niezależności, naszych miast i naszych dzieci. Życzę wam zdrowia i życzę nam zwycięstwa. Dziękuję za wasz heroizm - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Podczas wizyty na Zaporożu prezydent Ukrainy spotkał się również z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafaelem Grossim, który wyraził wsparcie dla ukraińskiej energetyki atomowej. Grossi i Zełenski rozmawiali o sposobach ochrony zajmowanej przez Rosjan Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej w Enerhodarze oraz zapewnieniu bezpieczeństwa jej pracownikom. Odwiedzili również Dnieprzańską Elektrownię Wodną, gdzie oglądali uszkodzenia tamy.

Czytaj także:

ng/IAR/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także