more_horiz
Wiadomości

Na Ukrainie sprawdzono 50 tysięcy schronów. "Jedna trzecia nie funkcjonuje"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 14:36
W poniedziałek MSW w Kijowie w komunikacie na serwisie Telegram poinformowało, że "ponad 50 tysięcy schronów skontrolowano na Ukrainie do 5 czerwca br.". - 23 procent nie nadawało się do użycia, a dziewięć procent było zamkniętych - dodano. 
MSW Ukrainy: sprawdzono 50 tysięcy schronów - jedna trzecia nie funkcjonuje.
MSW Ukrainy: sprawdzono 50 tysięcy schronów - jedna trzecia nie funkcjonuje.Foto: Shutterstock/Shultay Baltaay

Zgodnie z opublikowanymi danymi sprawdzono dotąd 50 195 schronów, co według MSW stanowi 79 procent wszystkich obiektów w kraju. Okazało się, że 4679 schronów (9 proc. spośród skontrolowanych) jest zamkniętych, a 11644 - a więc 23 procent - nie nadaje się do użytku.

W Kijowie sprawdzono dotąd 2156 (48 proc.) schronów. Z komunikatu MSW wynika, że 37 proc. obiektów nie nadaje się do użycia, a 9 procent jest zamkniętych.

Komisja do kontroli schronów

Jak informowano wcześniej, w ukraińskiej stolicy działa specjalna komisja, składająca się z władz miejskich i przedstawicieli służb ratunkowych, policji i innych struktur, która codziennie ma informować o postępach kontroli schronów. Do oddolnych inspekcji wezwano też obywateli, którzy w przypadku wykrycia naruszeń mogą powiadomić o nich władze.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zarządził w piątek kontrole wszystkich schronów w kraju po śmierci trzech osób, które w Kijowie podczas ostrzału rosyjskiego nie zdołały schronić się w zamkniętym obiekcie. Jedną z ofiar śmiertelnych było dziecko.

>>>INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ<<<

Czytaj także:

Zobacz także: Maciej Wąsik w Programie 1 Polskiego Radia

PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także