more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek przybył do Marsylii. W tle wizyty problem rosnącej liczby migrantów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 16:53
Papież Franciszek przybył do Marsylii, gdzie rozpoczyna dwudniową wizytę. Weźmie tam udział w zamknięciu trzeciej edycji dorocznych "Spotkań Śródziemnomorskich".
Papież Franciszek jest już w Marsylii
Papież Franciszek jest już w MarsyliiFoto: PAP/EPA/TELENEWS

Organizatorem spotkań jest diecezja marsylska. Weźmie w nich udział 60 biskupów, a także przedstawiciele prawosławia, w tym cerkwii moskiewskiej i duchowni innych religii. Spotkanie poświęcone jest promowaniu współpracy, dialogu i integracji państw basenu Morza Śródziemnego.

Zdaniem mediów papieska pielgrzymka skupi się też na problemie rosnącej liczby migrantów nielegalnie przybywających do Europy przez Morze Śródziemne.

Głowa Kościoła Katolickiego przybywa do Marsylii, drugiego co do wielkości francuskiego miasta, po raz pierwszy od 500 lat. Jutro Franciszek odprawi mszę świętą na miejscowym stadionie.

Zobacz również w i.pl: Meloni broni wypowiedzi Morawieckiego ws. migrantów. Przypomniała działania m.in. Niemiec i Francji

Kryzys migracyjny

Tylko do Włoch od początku roku przybyło ponad 120 tys. migrantów. Jednym z głównych szlaków jest ten prowadzący z Tunezji przez Morze Śródziemne na niewielką włoską wyspę Lampedusa.


Posłuchaj
00:53 12566010_1.mp3 Papież wyruszył do Marsylii (IAR)

We wrześniu, na przestrzeni tylko 10 dni, przez tę niewielką wyspę przewinęło się ponad 12 tys. migrantów z Afryki. W szczycie kryzysu na wyspie przebywało ich ponad 7 tys., podczas gdy populacja mieszkańców Lampedusy wynosi niespełna 6 tys. mieszkańców.

Czytaj także:

IAR,pkur

Zobacz także

Zobacz także