more_horiz
Wiadomości

Kolejne sukcesy Ukraińców na wschodzie kraju. Wojsko informuje o postępie w wypieraniu Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2023 06:30
Ukraińskie wojska mają sukcesy w okolicy czterech miejscowości na kierunku bachmuckim na wschodzie kraju - poinformował rzecznik Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy Ilja Jewłasz.
Ukraińska armia informuje o sukcesach kontrofensywy na wschodzie kraju
Ukraińska armia informuje o sukcesach kontrofensywy na wschodzie krajuFoto: Evgeniyqw/ Shutterstock

- Na południowej flance kontynuujemy operację ofensywną. Między innymi mamy sukcesy w pobliżu miejscowości Zajcewe, Kliszczijiwka, Odradiwka i Iwaniwske. Tam nasi obrońcy wypierają przeciwnika - przekazał Jewłasz, cytowany przez portal Dzerkało Tyżnia.

Zapewnił, że ukraińskie wojska utrzymują obronę i umacniają się na zdobytych pozycjach.

»ROSYJSKA AGRESJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

Wcześniej rzecznik podkreślał, że ukraińskie wojska pracują nad przecięciem szlaków logistycznych sił rosyjskich na odcinku bachmuckim.

Ukraiński sztab o sytuacji na froncie

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy napisał we wtorkowym komunikacie, że ukraińska armia tego dnia odparła ataki rosyjskich wojsk na kierunku bachmuckim, awdijiwskim i marjinskim w obwodzie donieckim.

Ukraińcy kontynuowali też ofensywę na kierunku melitopolskim w obwodzie zaporoskim i działania szturmowe na odcinku bachmuckim.

Wojna na Ukrainie. Kolejny atak na rosyjskie dowództwo

Ukraińcy dokonali we wtorek ataku rakietowego na rosyjskie dowództwo w obwodzie chersońskim. To kolejny taki udany ostrzał w ostatnim czasie, w zeszłym tygodniu ukraińskie rakiety spadły też na sztab Floty Czarnomorskiej w okupowanym Sewastopolu.

Według informacji na które powołuje się ukraińska prasa - rakieta HIMARS uderzyła w tymczasowy punkt dowodzenia w okupowanej części obwodu chersońskiego. Odbywać się tam miała odprawa dowódców rosyjskiego 24 pułku wchodzącego w skład 70 dywizji zmechanizowanej. W efekcie 8 rosyjskich oficerów zginęło, a 7 zostało rannych.

Czytaj także w TVP.Info: Rzecznik Putina odleciał. „Rosja to wartości europejskie”

Ukraińskie rakiety zachodniej produkcji w ostatnich dniach niemal codziennie spadają na okupantów na południu Ukrainy. W zeszły piątek za pomocą brytyjskich rakiet Storm Shadow ostrzelany został sztab dowództwa rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Ukraińskie władze twierdzą, że w ataku tym, oprócz kilkudziesięciu innych oficerów, zginął też dowódca Floty Czarnomorskiej admirał Wiktor Sokołow.

[ZOBACZ TAKŻE] Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak gościem Polskiego Radia:

Czytaj także w PAP.pl: Ukraina w NATO. Prezydent USA: do akcesji nie dojdzie, dopóki trwa wojna z Rosją

PAP, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także