more_horiz
Wiadomości

Są ofiary po zawaleniu się dachu kościoła w Meksyku. To już druga tragedia w ciągu doby

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 05:35
Co najmniej siedem osób zginęło w nadmorskim mieście Ciudad Madero w północno-wschodnim Meksyku po zawaleniu się dachu kościoła podczas niedzielnego nabożeństwa, informują lokalne władze. Pod zawalonym dachem nadal znajdują się ludzie. Kilka godzin wcześniej doszło do wypadku ciężarówki. 
W Meksyku podczas niedzielnej mszy zawalił się dach kościoła - zginęło co najmniej siedem osób.
W Meksyku podczas niedzielnej mszy zawalił się dach kościoła - zginęło co najmniej siedem osób.Foto: Shutterstock/Alejandro_Munoz/TT@AlertaMundial2

- Potwierdzono śmierć siedmiu osób, a 10 zostało uratowanych - powiedział rzecznik rządu stanu Tamaulipas. Na zdjęciach pokazanych w lokalnej telewizji Milenio widać kilkanaście osób podtrzymujących część zawalonej konstrukcji oraz kilka osób poszukujących ocalałych pod szczątkami dachu.

To drugie tragiczne wydarzenie w Meksyku w ciągu ostatniej doby. Kilka godzin przed zawaleniem się dachu w Ciudad Madero na południu kraju doszło do wypadku ciężarówki, w którym zginęło co najmniej 10 osób zginęło, a 25 zostało rannych.

Wypadek ciężarówki

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Monte Santa Cruz, usytuowanej na trasie łączącej miasta Pijijiapan i Tonala. Według policji, która bada okoliczności zdarzenia, samochód ciężarowy, który przewoził kubańskich imigrantów, z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie dachował w przydrożnym rowie.

Władze stanu Chiapas podały, że na miejscu wypadku zginęło 9 osób, zaś jeden z rannych pasażerów zmarł w ambulansie w drodze do szpitala. Z informacji służb medycznych stanu Chiapas wynika, że wśród 16 rannych pasażerów ciężarówki jest sześcioro dzieci.

To drugi w ciągu ostatniego miesiąca wypadek drogowym z udziałem kubańskich imigrantów na terytorium Meksyku. 21 września 22 obywateli Kuby jadących do USA zostało rannych w wypadku w stanie Oaxaca.

Czytaj także:

IAR/PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także