more_horiz
Wiadomości

Nietrafiony prezent? W tym mieście trwa zbiórka upominków dla potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 12:45
Już po raz dziesiąty w Częstochowie rozpoczyna się akcja zbierania nietrafionych prezentów. Organizują ją wspólnie Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja ufam Tobie. Przekazane upominki trafią do osób potrzebujących.
W Częstochowie trwa 10. zbiórka nietrafionych prezentów
W Częstochowie trwa 10. zbiórka nietrafionych prezentówFoto: Pixabay

- Podopieczni Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego to przede wszystkim osoby starsze, a podopieczni Fundacji ufam Tobie to głównie osoby bezdomne i rodziny z dziećmi, dlatego nie będzie problemu z podziałem przesłanych do nas przesyłek - powiedziała prezes Fundacji ufam Tobie Jolanta Kobojek.

Wspólna akcja

Obie instytucje na co dzień wydające żywność ściśle współpracują z sobą już od wielu lat. Fundacja przygotowuje przede wszystkim ciepłe posiłki, a Jasna Góra dodatkowo zajmuje się wydawaniem odzieży. W ostatnim czasie organizowały wspólnie m.in. 5. Światowy Dzień Ubogich.

- Zarówno naszym celem, jak i celem Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego jest pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują, dlatego nie można mówić o żadnej konkurencji między nami, bowiem im bardziej połączymy siły i środki, tym lepiej będziemy pomagać - dodała prezes Kobojek.

Pomysł na zbiórkę

Akcję zbierania nietrafionych podarunków z przeznaczeniem dla potrzebujących zainspirował list czytelnika do Tygodnika Katolickiego "Niedziela". Zauważył on, że z wielu podarków ucieszymy się, ale pewną część rzucimy w kąt, bo szalików, skarpetek, pluszowych misiów, lalek czy innych zabawek mamy już pod dostatkiem. - Tymczasem dla wielu biedniejszych rodzin te niepotrzebne nam rzeczy są przedmiotem marzeń - napisał czytelnik.

- Pani Jola znalazła w Tygodniku Katolickim "Niedziela" ten list i przyszła z tą propozycją do punktu. I tak to się zaczęło. Przez wiele lat koordynowała też te działania i później zaczęła działać w swojej Fundacji, zaproponowała, by akcję podejmować wspólnie - wspomina opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego o. Zygmunt Bola.

Czytaj także:

***

Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście do siedziby Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze, a także wysyłać pocztą na adres: Jasnogórski Punkt Charytatywny, ul. O. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa. Ważne, żeby na przesyłce znalazł się dopisek: "nietrafione prezenty". 

kp

Zobacz także

Zobacz także