more_horiz
Wiadomości

Tragedia pod Warszawą. Autobus zderzył się z ciężarówką. Nowe informacje

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 22:00
Ruch po zderzeniu autobusu z ciężarówką w Ząbkach został przywrócony. W wypadku zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych. Do szpitala zostali przewiezieni obaj kierowcy. Pobrano od nich krew do badań - przekazała sierż. szt. Monika Kaczyńska z wołomińskiej Policji.
Miejsce zderzenia pojazdu ciężarowego i autobusu na drodze wojewódzkiej nr 631 w Ząbkach
Miejsce zderzenia pojazdu ciężarowego i autobusu na drodze wojewódzkiej nr 631 w ZąbkachFoto: PAP/Paweł Supernak

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 15. Miejski autobus linii Z-2 jadący aleją Piłsudskiego na skrzyżowaniu z ul. Szwoleżerów w Ząbkach wjechał w tył ciężarówki. - Jest jedna ofiara śmiertelna, a osiem jest ciężko rannych - przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Ofiarą śmiertelną jest jeden z pasażerów, natomiast wśród rannych zabranych do szpitala jest kierowca autobusu.

Wypadek autobusu miejskiego w Ząbkach

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka przekazała, że do zdarzenia zostały zadysponowane dwa śmigłowce - jeden z Warszawy, drugi z Sokołowa Podlaskiego. - Śmigłowiec z Warszawy zabrał na pokład mężczyznę z poważnymi obrażeniami nóg. Został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali - powiedziała.

- Natomiast śmigłowiec z Sokołowa Podlaskiego miał zabrać kobietę z wielonarządowymi urazami. W końcu kobieta została jednak zabrana do szpitala karetką pogotowia - dodał rzeczniczka LPR.

Po zderzeniu autobusu z ciężarówką na skrzyżowaniu ulicy Szwoleżerów z aleją Piłsudskiego w Ząbkach, kierowcy utknęli w gigantycznych korkach. Droga była zablokowana w obydwu kierunkach. 

Teraz został już przywrócony normalny ruch.

Czytaj także:

ASP,ng

Zobacz także

Zobacz także