more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo kobiety w Parku Praskim w Warszawie. Są wyniki sekcji zwłok

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 09:34
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa i zgwałcenia 47-letniej kobiety, której ciało znaleziono w niedzielę w Parku Praskim w Warszawie. Kobieta była obywatelką Mołdawii, która od około dwóch, trzech lat mieszkała w Polsce. Jak podaje portal TVP Info, znane są wyniki sekcji zwłok kobiety. 
Są wyniki sekcji zwłok kobiety, znalezionej w Parku Praskim
Są wyniki sekcji zwłok kobiety, znalezionej w Parku PraskimFoto: shutterstock/DarSzach

Według ustaleń śledczych kobieta, której ciało odnaleziono w niedzielę w zaroślach Parku Praskim w Warszawie przez pracownika firmy sprzątającej. To 47-letnia obywatelka Mołdawii, która od dwóch, trzech lat mieszkała w Polsce.

Jak informuje portal TVP Info, sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona. Według śledczych do zbrodni miało dojść na terenie Parku Praskiego w Warszawie. Sprawca jest poszukiwany. 

Morderstwo w Parku

We wtorek odbyła się sekcja zwłok Mołdawianki. "Z sekcji wynika, że przyczyną zgonu było zadławienie spowodowane uciskiem z zewnątrz na szyję ofiary" - poinformowała rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska, cytowana przez portal. 

Kobieta miała umrzeć w wyniku gwałtowanego uduszenia - miała liczne obrażenia narządów miękkich szyi. Co więcej, sekcja zwłok nie wykazała jednoznacznie (nie potwierdziła i nie wykluczyła), że doszło do gwałtu. By to ustalić, śledczy muszą wykonać kolejne badania.  

Ze wstępnych ustaleń wynika, że morderstwa dokonano najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę, już na terenie samego Parku Praskiego. Do tej pory sprawca nie został zatrzymany; nikomu nie postawiono zarzutów. "Trwają intensywne czynności" - dodaje rzeczniczka. 

Czytaj także:

TVP Info/PAP/as

 

Zobacz także

Zobacz także