more_horiz
Wiadomości

Pogoda na najbliższe dni. Będzie ciepło i burzowo. IMGW wydał ostrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 15:35
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla Polski północno-zachodniej. Na południowym wschodzie spodziewane są burze i tu też pojawiły się alerty.
IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem
IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem i burzami z grademFoto: shutterstock.com/Dariusz Banaszuk, Twitter.com/@IMGWmeteo

Synoptyk Michał Ogrodnik powiedział, że północny zachód w najbliższych dniach będzie najcieplejszym regionem Polski.

- W tej części kraju dziś i w weekend temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C, a lokalnie 31 st. C. W poniedziałek upalnie będzie także w centrum i na południu. Nie można wykluczyć, że kolejne dni będą jeszcze cieplejsze, kiedy to na zachodzie na termometrach zobaczymy nawet 35 st. C - mówił Michał Ogrodnik.

Najchłodniej będzie na południowym wschodzie, gdzie termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. - Podobne wartości temperatury zobaczymy też na północnym wschodzie, części Suwalszczyzny, na Mazurach i nad samym morzem - wyjaśnił.

Alerty pogodowe dla kilku województw

IMGW wydał również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw południowo-wschodnich. Burzom będą towarzyszyły silne opady deszczu - do 25 litrów wody na metr kwadratowy, natomiast porywy wiatru mogą zbliżać się do 60 km/h. Niebezpieczne zjawiska pogodowe będą zanikały wieczorem.

Pogoda w sierpniu. Rekordy temperatur

IMGW przewiduje, że w sierpniu średnie temperatury będą wyższe od normy wieloletniej. Synoptycy ostrzegają, że mogą zostać pobite rekordy. - To będzie kolejny cieplejszy - niż dotychczas to bywało - miesiąc. Czerwiec był ekstremalnie ciepły, lipiec - szczególnie w południowo-zachodniej i zachodniej części kraju był bardzo ciepły, a teraz czeka cieplejszy sierpień - podkreślił z kolei rzecznik Instytutu Grzegorz Walijewski.

Posłuchaj
00:23 11885331_1.mp3 Pogoda na najbliższe dni: IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem (IAR) 

Czytaj także:

ASP

Zobacz także

Zobacz także