more_horiz
Wiadomości

Arcydzieła na kawie. Koreański barista tworzy na mlecznej piance prawdziwe dzieła sztuki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 14:50
Słynny obraz, postać z bajki, martwa natura? Proszę bardzo. Lee Kangbin, barista z Korei Południowej potrafi stworzyć piękne obrazy na… kawie. Spienione mleko jest niczym białe płótno, na które ostrożnie aplikuje kolorową śmietankę.
Zdjęcia kawowych arcydzieł z profilu Lee Kangbina na Instagramie.
Zdjęcia kawowych arcydzieł z profilu Lee Kangbina na Instagramie.Foto: Instagram/leekangbin91

Koreańczyk Lee Kangbin do stworzenia imponującego obrazu potrzebuje szczoteczek, łyżki, patyczków, barwników spożywczych i przede wszystkim kawy. Płótnem artysty jest mleczna pianka, na której maluje prawdziwe dzieła sztuki i to… dosłownie. Lee Kangbin potrafi odtworzyć ''Gwieździstą noc'' Vincenta van Gogha czy ''Krzyk'' Edvarda Muncha.

Jak przyznaje barista, gdy klienci widzą malunki na kawie, sami chcą zamawiać u niego swoje ulubione dzieła sztuki. Uzyskanie pożądanego efektu zajmuje Lee zaledwie 15 minut, a wymarzona kawa w seulskiej kosztuje u niego prawie 9 dolarów. Dzieła Koreańczyka można pić bez obaw, ponieważ są wykonywane przy użyciu samych naturalnych barwników.

Barista zdjęcia swoich dzieł umieszcza na swoim instagramowym profilu, który obserwuje już ponad 186 tysięcy obserwujących. Pod każdym kolorowym obrazkiem zbiera mnóstwo pozytywnych komentarzy.

Utalentowany Lee Kangbin jest sędzią na różnych międzynarodowych konkursach oraz mentorem i nauczycielem dla innych baristów z Korei. Poza odwzorowywaniem prac słynnych malarzy artysta specjalizuje się w malowaniu na piance bajkowych postaci takich jak Bambi, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

X-news


Zdolny koreański barista twierdzi, że nigdy nie uczył się rysunku. Kawę zaczął przyrządzać kiedy miał 17 lat, podczas obowiązkowej służby wojskowej. Zajęcie tak bardzo mu się spodobało, że zdecydował się na zakup ekspresu do kawy, a następnie otworzył pierwszą kawiarnię dla żołnierzy w swoim obozie, w pobliżu granicy z Koreą Północną.

Malowanie kawowych obrazków stało się sztuką i otrzymało nawet swoją nazwę – cream art. Lee Kangbin jest jednym z najsłynniejszych artystów w tej dziedzinie, ale wielu chce go naśladować, ćwicząc swoje talenty plastyczne na puszystej, mlecznej piance.

 

 


Aleksandra Rybińska

Zobacz także

Zobacz także