Ukraina: połowa mieszkańców za przystąpieniem do UE [sondaż]
Za wejściem do Unii Europejskiej opowiada się 50,1 proc. wszystkich respondentów. Oznacza to wzrost poparcia dla integracji.
2014-03-05, 15:19
W grudniu przystąpienia do Wspólnoty chciało 46,7 proc. respondentów.
Gdyby dziś odbyło się referendum w tej sprawie, to "za" głosowałoby 62 proc. biorących w nim udział - wynika z opublikowanego w środę sondażu ośrodka socjologicznego Socis.
Wejścia Ukrainy do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu chciałoby 30,7 proc. respondentów i 38 proc. tych, którzy są gotowi pójść na referendum. W grudniu było to 38 proc. ankietowanych.
Badanie przeprowadzono od 25 lutego do 4 marca. Margines błędu wyniósł 2,2 proc.
Socis zbadał także poparcie dla partii politycznych. Obecnie najwięcej osób byłoby skłonnych zagłosować na Batkiwszczynę Julii Tymoszenko(15,4 proc.), na UDAR Witalija Kliczki (15 proc.) i na oligarchiczną Solidarność (13,1 proc.). Poparcie dla popierającej kiedyś Wiktora Janukowycza Partię Regionów wynosi 9,5 proc.
Protesty na Ukrainie: serwis specjalny >>>
PAP/iz
REKLAMA
REKLAMA