Kalisz: nauczycielka zamknęła dzieci w krypcie. Prokuratura: badamy sprawę
Wystraszeni chłopcy o wszystkim opowiedzieli rodzicom, a ci z kolei powiadomili policję. Sprawą zajęło się Kuratorium Oświaty oraz władze gminy Opatówek.
2014-04-16, 07:11
Posłuchaj
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nauczycielka wraz z uczniami zwiedzała przykościelną kaplicę. Dwaj 11-letni chłopcy mieli rozrabiać, więc za karę pozostawiła ich samych. Kaplica służy do odprawiania nabożeństw pogrzebowych. Na razie w tej sprawie zbierane są dowody i przesłuchiwani świadkowie.
- Policja, pod nadzorem prokuratury, ustala przebieg zdarzenia - mówi zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim, Janusz Walczak. - Dokonano przesłuchania części osób, przebywających na miejscu zdarzenia. Dokonano także oględzin pomieszczenia, w którym znajdowali się chłopcy. Ocena prawno-karna będzie możliwa po skompletowaniu materiału dowodowego - podkreśla Walczak. Jak dodaje, jest za wcześnie, aby kategorycznie oceniać sytuację.
Nauczycielka jest w wieku emerytalnym. Zasiada też jako radna w sejmiku województwa wielkopolskiego.
IAR,Radio Merkury,kh
REKLAMA
REKLAMA