Gdańsk: zatrzymano mężczyznę, który atakował przypadkowych ludzi
27-latek podejrzany o pobicie czterech osób został ujęty w szpitalu psychiatrycznym.
2014-05-27, 17:52
Posłuchaj
Zatrzymano mężczyznę, który atakował przechodniów w Gdańsku. Relacja Sebastiana Kwiatkowskiego (IAR/Radio Gdańsk)
Dodaj do playlisty
W ubiegły piątek, ok. godz. 6 rano, przed budynkiem gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni przy ulicy Partyzantów zakapturzony mężczyzna zaatakował idącą chodnikiem kobietę. Gdy napadnięta osunęła się we wnękę budynku, napastnik odszedł. Nagranie z tego zdarzenia zostało opublikowane w internecie.
Okazało się, że tego samego dnia, w tym samym miejscu, doszło do podobnego ataku. Ucierpiała przypadkowa rowerzystka. Na policję zgłosiła się jeszcze jedna osoba. Najprawdopodobniej jednak poszkodowanych było czworo.
Sprawcę rozpoznał jeden ze świadków. 27-latek został zatrzymany w szpitalu psychiatrycznym. - Do placówki trafił po sobotniej interwencji domowej, zachowywał się agresywnie w stosunku do lokatorów - wyjaśniła Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.
Policja chce przesłuchać podejrzanego, ale wcześniej musi otrzymać decyzję lekarza w tej sprawie.