more_horiz
Wiadomości

Ukraina: dwaj oficerowie wysadzili się w powietrze. Zabili 12 Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 15:32
Ukraińscy majorzy Ołeksandr Kandesiuk i Ołeksij Szepeluk chcieli wraz ze swoimi żołnierzami wydostać się z rosyjskiego okrążenia na wschodzie Ukrainy.
Audio
  • Relacja Piotra Pogorzelskiego z Kijowa (IAR): według ukraińskich mediów ukraińscy bojownicy wpadli w zasadzkę
  • Relacja Piotra Pogorzelskiego z Kijowa (IAR): według MON Ukrainy, wycofanie się z Nowoazowska to manewr taktyczny
Żołnierz ochotniczego batalionu ukraińskiego. Zdjęcie ilustracyjne
Żołnierz ochotniczego batalionu ukraińskiego. Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Mariupol przygotowuje się do obrony. W Donbasie, ukraińscy żołnierze wpadli w zasadzkę separatystów [relacja] >>>

Kryzys ukraiński: serwis specjalny >>>

Dwóch ukraińskich oficerów wysadziło się w powietrze, zabijając żołnierzy, którzy chcieli wziąć ich do niewoli - podało w piątek Ministerstwo Obrony w Kijowie. Zabici Rosjanie to 12 wojskowych z 331. pułku desantowego w rosyjskiej Kostromie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, jednak resort obrony nie informuje o jego miejscu. Wiadomo, że ukraińscy majorzy Ołeksandr Kandesiuk i Ołeksij Szepeluk próbowali wyrwać się ze swoimi żołnierzami z rosyjskiego okrążenia, jednak zostali ostrzelani przez Rosjan.
- Świadkowie widzieli, jak rannych ukraińskich wojskowych (Kandesiuka i Szepeluka) otoczyło 12 żołnierzy rosyjskiego desantu i, grożąc im bronią, starało się wziąć ich do niewoli. Gdy wrogowie zbliżyli się do nich na odległość kilku metrów, ranni ukraińscy oficerowie wstali z podniesionymi rękoma z ziemi. Za chwilę rozległo się kilka wybuchów, przypominających dźwiękiem eksplozje granatów - czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony.
- Oficerowie Kandesiuk i Szepeluk, nie chcąc się poddać, wysadzili się w powietrze wraz z przeważającymi siłami wroga - podkreślono.
Dowództwo operacji antyterrorystycznej wystąpiło do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z wnioskiem o przyznanie Kandesiukowi i Szepelukowi pośmiertnych tytułów Bohatera Ukrainy.

PAP/agkm

''

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem