Rawenna: ofiary śmiertelne i zaginieni po kolizji w porcie
Dwóch zabitych, pięciu rannych, czterech zaginionych - taki jest bilans niedzielnego zderzenia dwóch statków handlowych na redzie portu w Rawennie we Włoszech podany przez miejscowe władze. Przyczyną kolizji była zła widoczność.
2014-12-28, 16:46
Po zderzeniu ze statkiem pod banderą Belize turecka jednostka długości 87 metrów zatonęła. Do kolizji doszło w trakcie gwałtownej śnieżycy i przy bardzo złej widoczności.
Trwa  akcja ratunkowa i poszukiwanie czterech zaginionych. Pięciu rannych  marynarzy z tureckiego statku przewieziono do szpitala. Ich życiu nie  zagraża niebezpieczeństwo. Łącznie na pokładzie obu statków było 11 osób.  
Do  zdarzenia doszło kilka mil morskich od nabrzeża. W  czasie wypadku teren był spowity mgłą. Trudne warunki towarzyszą także w  czasie akcji ratunkowej. Wieje wiatr o sile 4 stopni w skali Beauforta.
Do  katastrofy w Rawennie nawiązał papież w rozważaniach towarzyszących  południowej modlitwie Anioł Pański. Wyraził solidarność z rodzinami  zaginionych.
IAR/PAP/agkm