X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja rozważa potępienie "aneksji NRD przez RFN"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 23:59
- Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin polecił komisji spraw międzynarodowych zbadanie możliwości uchwalenia rezolucji potępiającej "aneksję NRD przez RFN" - w odpowiedzi na potępianie Rosji za zaanektowanie Krymu.
Audio
  • Rosyjscy deputowani drwią z historii Niemiec. Z Moskwy Maciej Jastrzębski/IAR
Duma Państwowa, siedziba izby niższej rosyjskiego parlamentu
Duma Państwowa, siedziba izby niższej rosyjskiego parlamentu Foto: NVO/Wikipedia

Pomysł takiej rezolucji zgłosił komunistyczny deputowany Nikołaj Iwanow. Wskazał on, że w trakcie konferencji prasowej w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy Naryszkin został zaatakowany przez przewodniczącą tego gremium Anne Brasseur z Luksemburga zarzutami o dokonanie przez Rosję aneksji Krymu.
- W odpowiedzi na to proponuję zlecić komisji spraw międzynarodowych, by przygotowała rezolucję, potępiającą aneksję Niemieckiej Republiki Demokratycznej przez Republikę Federalną Niemiec w 1989 roku. Tym bardziej że - w przeciwieństwie do Krymu - "w NRD nie przeprowadzono ogólnonarodowego referendum" - oświadczył Iwanow.

Reagując na jego wystąpienie, Naryszkin zwrócił się do komisji spraw międzynarodowych Dumy Państwowej o "rozpatrzenie i szczegółowe zreferowanie" inicjatywy deputowanego.
W wyniku negocjacji NRD z RFN oraz rozmów między światowymi mocarstwami - z udziałem ówczesnego Związku Radzieckiego - zawarty został układ zjednoczeniowy, który z dniem 3 października 1990 roku nadał Niemcom pełną suwerenność.

JU/PAP/IAR

Komentarze1
aby dodać komentarz
pons2015-01-28 23:48 Zgłoś
Trzymam kciuki za pomysł pana Naryszkina. Zrealizowany, będzie żartem tysiąclecia.

Czytaj także

Ukraina uznała Rosję za agresora, a republiki separatystów za organizacje terrorystyczne

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 15:12
Parlament Ukrainy zwrócił się do wspólnoty międzynarodowej, w tym do Organizacji Narodów Zjednoczonych, Parlamentu Europejskiego i Rady Europy o poparcie deklaracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza nowe śledztwo w sprawie śmierci rosyjskiego agenta Aleksandra Litwinienki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 23:59
W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się publiczne dochodzenie w sprawie otrucia Aleksandra Litwinienki 8 lat temu w Londynie izotopem radioaktywnego polonu.To już trzecia próba dochodzenia prawdy o jego śmierci, o której zlecenie podejrzewa się rosyjskie władze, a nawet osobiście prezydenta Władimira Putina
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport Rady Europy: na Ukrainie już tysiące zabitych i setki tysięcy uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 21:56
Sytuacja humanitarna na wschodniej Ukrainie jest katastrofalna - wynika z raportu przedstawionego podczas plenarnej debaty Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W samym Doniecku, ponad 1000 dzieci mieszka w schronach lub piwnicach w obawie przed bombardowaniami - poinformował UNICEF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama i Merkel oskarżają Rosję o łamanie ustaleń w sprawie Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 09:38
Angela Merkel i Barack Obama są zaniepokojeni ponownym nasileniem się walk na wschodzie Ukrainy i dalszym wspieraniem separatystów przez Rosję - poinformował Biały Dom po rozmowie telefonicznej kanclerz Niemiec i prezydenta USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siergiej Ławrow: Ukraina musi być neutralna

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 13:17
- Ukraina musi zachować neutralność, aby nie dopuścić do swego dalszego podziału - oświadczył rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w artykule dla serbskiego pisma "Horizons".
rozwiń zwiń