Pożar w Trójcy, są poszkodowani. Po bieszczadzkim kurorcie zostały zgliszcza

Do pożaru jednego z bieszczadzkich obiektów wypoczynkowych doszło w sobotę przed południem. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków. Kilka osób ewakuowano z budynku. Są również poszkodowani. 

2026-03-07, 15:00

Pożar w Trójcy, są poszkodowani. Po bieszczadzkim kurorcie zostały zgliszcza
W Bieszczadach spłonął ośrodek wypoczynkowy. Foto: KP PSP Ustrzyki Dolne

Trójca. Ogień strawił drewnianą konstrukcję

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło ok. godz. 11.30 - poinformowała w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych. Ogień zajął drewniany budynek, znajdujący się w miejscowości Trójca (pow. bieszczadzki). 

W chwili przyjazdu strażaków pożar obejmował już całą konstrukcję. Jeszcze przed dotarciem służb na miejsce ewakuowało się siedem osób. Dwie z nich wymagały pomocy medycznej, której ratownicy udzielili im na miejscu. 

Na razie przyczyny pojawienia się ognia nie są znane. Ustrzycka straż pożarna przekazała w komunikacie, że działania gaśnicze mogą potrwać jeszcze kilka godzin. W działaniach udział bierze 50 strażaków, czyli 11 zastępów. 

Czytaj także:

Źródła: Polskie Radio/KP PSP Ustrzyki Dolne/egz

Polecane

Wróć do strony głównej