X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Bartłomiej Sienkiewicz wycofuje się z życia publicznego. "Zbyt duże koszty osobiste dalszego pozostawania w życiu publicznym"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 15:47
Jak informuje portal 300POLITYKA, były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz złożył rezygnację z funkcji szefa Instytutu Obywatelskiego i zamierza wycofać się z życia publicznego.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu: Bartłomiej Sienkiewicz umotywował decyzję względami osobistymi (IAR)
Bartłomiej Sienkiewicz był jednym z najbliższych współpracowników Donalda Tuska
Bartłomiej Sienkiewicz był jednym z najbliższych współpracowników Donalda Tuska Foto: PAP/Leszek Szymański

Informację potwierdziła rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Podkreśliła, że motywacją była nagonka, jaka go dotyczy.

Według portalu, Bartłomiej Sienkiewicz miał mówić w gronie swoich współpracowników, że ponosi zbyt duże koszty osobiste dalszego pozostawania w życiu publicznym. Miał także stwierdzić, że jest “celem przestępców i ich pomocników przy biernej postawie prowadzącej postępowanie prokuratury”. W wyniku publikacji przez biznesmena Zbigniewa Stonogę materiałów ze śledztwa dotyczącego afery taśmowej, dane osobowe byłego szefa MSW, m.in. jego adres, trafiły do internetu.

Afera taśmowa. Czytaj więcej >>>

Bartłomiej Sienkiewicz miał też złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na publikacji akt śledztwa.

Jak przypomina portal 300POLITYKA, Bartłomiej Sienkiewicz był jednym z najbliższych współpracowników obu premierów z PO. Był doradcą Donalda Tuska, a później szefem MSW w jego rządzie. Z kolei Ewa Kopacz mianowała go szefem think-tanku Platformy, Instytutu Obywatelskiego.

W ubiegłym roku tygodnik "Wprost" opublikował zapis rozmów Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. Doprowadziło to do dymisji ówczesnego ministra spraw wewnętrznych.

300POLITYKA, IAR, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak