Prognoza pogody: nagła zmiana aury. Popada i zagrzmi. Uwaga na silny wiatr
Jak informuje IMGW, Polska znajduje się pod wpływem nasuwającego się od południowego zachodu klina wyżowego, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie kraju zaznacza się obecność płytkiej zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.
2015-09-18, 07:27
W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, rozpogodzenia tylko na południowym wschodzie. Po południu i wieczorem na południu miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C, 20 st. C na wybrzeżu, Pomorzu oraz w kotlinach sudeckich, do 25 st. C, 27 st. C w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, i do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h zachodni, skręcający na południowo-zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.
TVN24/x-news
W nocy z piątku na sobotę we wschodniej połowie kraju oraz na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu, miejscami burze, w których może spaść do 25 mm deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 9 st. C, 11 st. C na zachodzie, do około 13 st. C w centrum, i do 16 st. C, 17 st. C na południowym wschodzie. W kotlinach sudeckich od 6 st. C do 9 st. C. Wiatr słaby, zmienny, w rejonie burz w porywach do 80 km/h.
W sobotę na wschodzie kraju oraz na Górnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej, w Małopolsce i na Kielecczyźnie zachmurzenie całkowite i opady deszczu, na Podkarpaciu możliwe burze z wysokością opadu do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18 st. C, 20 st. C na wybrzeżu do 25 st. C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby, zmienny, w rejonie burz w porywach do 65 km/h.
REKLAMA
Warszawa
W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek w południe ciśnienie wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.
W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st.C. Wiatr słaby, zmienny.
W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 22°C. Wiatr słaby, zmienny.
PAP,kh
REKLAMA
REKLAMA