Turcja: ciała 21 migrantów znaleziono na egejskim wybrzeżu
Migranci, których przynależności państwowej do tej pory nie ustalono, zginęli, gdy w czasie próby przeprawy na grecką wyspę Lesbos zatonęła przewożąca ich łódź.
2016-01-05, 12:20
Posłuchaj
Prawdopodobnie łódź z migrantami przewróciła się w ciągu ostatniej doby. Z Aten Beata Kukiel-Vraila (IAR)
Dodaj do playlisty
Jedenaście ciał odkryto na wybrzeżu w rejonie miasta Ayvalik, a dziesięć kolejnych w regionie Dikili nieco na południe - poinformował przedstawiciel lokalnej żandarmerii. Straż przybrzeżna podała, że trzy łodzie i śmigłowiec poszukują ewentualnych ocalałych.
Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) szacuje, że w ubiegłym roku ok. 700 ludzi, w większości uchodźców uciekających przed konfliktami w Syrii i Iraku, zginęło lub zaginęło podczas przeprawy przez Morze Egejskie w drodze do Grecji.
Powiązany Artykuł

Imigranci w Europie
Tureckie władze zaznaczają, że mimo zimna i złej pogody wielu migrantów w dalszym ciągu decyduje się na tę ryzykowną podróż.
Według IOM w 2015 roku do Unii Europejskiej przedostało się milion migrantów.
REKLAMA
Pod koniec listopada 2015 roku Turcja i Unia Europejska zawarły porozumienie przewidujące pomoc w wysokości 3 mld euro w zamian za większe zaangażowanie władz w Ankarze na rzecz ochrony granic i walki z przemytnikami.
Na terytorium Turcji przebywa ok. 2,2 mln syryjskich uchodźców.
Źródło: CNN Newsource/x-news

mr
REKLAMA
REKLAMA