Andrzej Duda w Brukseli. Manifestacje zwolenników PiS i KOD
W Brukseli prezydenta Andrzeja Dudę przywitało kilkudziesięciu zwolenników i przeciwników zmian w Polsce.
2016-01-18, 11:33
Posłuchaj
Manifestacja KOD: wspieramy Andrzeja Dudę w dążeniu do bycia prezydentem wszystkich Polaków (IAR)
Dodaj do playlisty
W okolicach Rady Europejskiej, dokąd prezydent przyjechał spotkać się z szefem instytucji Donaldem Tuskiem, manifestowali miedzy innymi sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Czekali na prezydenta z kwiatami, śpiewali hymn Polski.
Jak mówili, chcieli pokazać swoje poparcie dla polskiego prezydenta. - W końcu po tylu latach mamy prezydenta Rzeczpospolitej Polski, na którego Polska zasługuje - powiedział jeden z uczestników demonstracji.
Inna osoba podkreślała, że "prezydent został wybrany przez naród i jest bardzo lojalny wobec narodu i dlatego trzeba oddać mu szacunek".
Zaledwie kilka metrów dalej - przy hasłach "Wolność, równość, demokracja" - odbyła się demonstracja brukselskiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji.
REKLAMA
Jego działacze podkreślali, że także wspierają Andrzeja Dudę - ale w dążeniach "do bycia prezydentem wszystkich Polaków". - Chcemy, by pamiętał swoje słowa z kampanii, że w momencie, gdy stanie się prezydentem, zerwie swoje relacje z PIS - powiedział jeden z organizatorów demonstracji.
- Musimy pokazać swój opór i to, że się nie zgadzamy, że Polacy - mimo że wybrali zmianę - to nie wybrali tej zmiany, która się w tej chwili dzieje - podkreślała jedna z uczestniczek demonstracji.
Po rozmowach w Radzie, prezydent pojedzie do siedziby NATO, gdzie w południe spotka się z sekretarzem generalnym Sojuszu Jensem Stoltenbergiem i omówi przygotowania do lipcowego szczytu NATO w Warszawie.
EBS/x-news
REKLAMA
IAR, bk
REKLAMA