X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zmiany w kierownictwie PO. Cezary Grabarczyk usunięty z zarządu partii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 17:23
Dotychczasowy wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej został odwołany podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej PO.
Audio
  • W polityce potrzebne są czyste i jednoznaczne sytuacje - powiedział dziennikarzom Cezary Grabarczyk (IAR)
Miejsce po Cezarym Grabarczyku zajął Borys Budka
Miejsce po Cezarym Grabarczyku zajął Borys BudkaFoto: PAP/Marcin Obara

Przed posiedzeniem Rady Krajowej odbyło się spotkanie zarządu Platformy Obywatelskiej, podczas którego szef PO Grzegorz Schetyna złożył Cezaremu Grabarczykowi propozycję, by sam zrezygnował z funkcji wiceszefa i pozostał w zarządzie.

Ten odmówił jednak i w tej sytuacji członkowie Rady Krajowej głosowali nad usunięciem go z władz Platformy.

Za odwołaniem Grabarczyka, w przeszłości m.in. ministra sprawiedliwości i infrastruktury, z zarządu głosowało 101 członków Rady Krajowej; przeciw - 47.

- W polityce potrzebne są czyste sytuacje, jednoznaczne. Dzięki temu przewodniczący ma swobodę w doborze współpracowników. Propozycja, którą otrzymałem, świadczyła o braku zaufania - powiedział Grabarczyk, zapytany dlaczego nie przyjął oferty Schetyny.

Zadeklarował, że będzie "gotów do tego, żeby zmierzyć się ze Schetyną w następnych wyborach na szefa Platformy".

Rada Krajowa uzupełniła ponadto skład zarządu krajowego - nowymi jego członkami zostali m.in. były wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych ds. europejskich Rafał Trzaskowski oraz były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Budka został dodatkowo wybrany wiceprzewodniczącym, w miejsce Grabarczyka. Wiceszefem został też były szef Ministerstwa Obrony Narodowej i były wicepremier Tomasz Siemoniak. Członkowie Rady wskazali też nowego skarbnika - posła Mariusza Witczaka.

"Rządzi jedno środowisko"

Partyjni stronnicy Grabarczyka w nieoficjalnych rozmowach wyrażali rozczarowanie decyzją Rady Krajowej.

"Schetyna deklarował, że będzie chciał łączyć Platformę Obywatelską, a dziś pokazał, że eliminuje tych, z którymi mu nie po drodze. Zresztą proszę spojrzeć na nowy skład władz partii - rządzi jedno środowisko" - stwierdził jeden z polityków sympatyzujących z Grabarczykiem.

Z rozmów Polskiej Agencji Prasowej z politykami PO wynika, że za pozostawieniem Grabarczyka w zarządzie głosowali m.in. jego współpracownicy w Łódzkiem, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego regionu oraz była premier Ewa Kopacz.

Sama Kopacz zapytana, jak ocenia usunięcie byłego ministra sprawiedliwości w swym rządzie, odparła, że dla Grabarczyka Platforma zawsze była "czymś wyjątkowym".

- Nie jest to polityk, który nagle z tego powodu, że przegrał to głosowanie, obrazi się na PO. Nie, będzie pracował. Mało tego - będzie wspierał ten nowy zarząd - oznajmiła.

W otoczeniu Grabarczyka można również usłyszeć, że w przyszłym roku będzie chciał walczyć o przejęcie regionu łódzkiego od swego dawnego współpracownika, byłego ministra sportu Andrzeja Biernata i w ten sposób ponownie znaleźć się w zarządzie PO (zgodnie ze statutem partii, w skład zarządu wchodzą m.in. szefowie struktur regionalnych).

IAR, PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy szef PO Grzegorz Schetyna zapowiada "partyjny audyt"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 10:49
Przegląd partyjnych szeregów i aktywności od 2010 roku oraz utworzenie wspólnego dla partii i klubu parlamentarnego biura prasowego. To pierwsze działania, jakie zamierza podjąć nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń