X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Koncert w hołdzie powstańcom warszawskim. "Losy tysięcy mieszkańców stolicy"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 10:25
O 21.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego zagra Andrzej Smolik wraz z Natalią Grosiak i Miłoszem Boryckim. Koncert będzie połączony z promocją płyty "Historie", do której artystów zainspirowały historie czterech osób, powstańców i mieszkańców Warszawy: Aliny Augustowskiej-Mrozowskiej, Ireny Łoś, Danuty Szlajmer, Henryka Stefana Kaweckiego.
Audio
  • Andrzej Smolik o historiach ludzi, którzy żyli podczas wojny i powstania (IAR)
  • Natalia Grosiak o historii Aluni i Jurka : czułam ogromne wzruszenie (IAR)
Żołnierze Armii Krajowej w czasie Powstania Warszawskiego
Żołnierze Armii Krajowej w czasie Powstania Warszawskiego Foto: Eugeniusz Lokajski/Wikimedia Commons/CC

Andrzej Smolik wyjaśnia, że wybrane historie obrazują losy tysięcy mieszkańców stolicy. Każda z tych historii jest niezwykła, pokazuje ogromne emocje i "zwroty akcji" w życiu człowieka. Tym ludziom, podkreślał artysta, przytrafiło się więcej w kilka lat, niż większości z nas przez całe życie.

Natalia Grosiak, która będzie śpiewała o losach bohaterów powstańczej Warszawy mówi, że najbardziej poruszyła ją historia Aliny Augustowskiej-Mrozowskiej, którą Powstanie Warszawskie rozłączyło z ukochanym Jurkiem. Para spotkała się dopiero po 50 latach i wtedy wzięła ślub.

źródło: youtube/Muzeum Powstania Warszawskiego

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski wyjaśnia, że od wielu lat właśnie przez muzykę artyści opowiadają o Powstaniu Warszawskim. To wydarzenie - mówił Ołdakowski - jest tak dramatyczne i trudne do opowiedzenia, że idealnie pasuje tu język sztuki. Artyści coraz częściej sięgają nie do wydarzeń militarnych, ale interesują się losami ludzi, tworząc niezwykle wzruszające utwory.


Posłuchaj
00:24 ołdakowski pw.mp3 Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski: wobec tych historii nie sposób przejść obojętnie (IAR)

 


Czytaj więcej
Smolik1200.JPG
"Historie na tej płycie są prawdziwe"

30 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego z powstańcami spotka się prezydent Andrzej Duda, w niedzielę hołd powstańcom odda Rada Warszawy. Główne uroczystości odbędą się w poniedziałek o 17.00 przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku i było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk z Niemcami w Warszawie zginęło około 18 tysięcy powstańców oraz około 150 tysięcy cywilów.

IAR/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szacunek dla symbolu Polski Walczącej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 17:02
Na koszulkach, zderzakach, spodenkach czy w formie tatuażu. Choć jest zastrzeżony, chyba już wszędzie można spotkać charakterystyczny znak Polski Walczącej.
rozwiń zwiń