more_horiz
Wiadomości

Pogrzeb Patrycji Gruszyńskiej-Ruman - reportażystki Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 09:45
Patrycja Gruszyńska-Ruman zmarła po długiej i ciężkiej chorobie. Miała 40 lat.
Audio
  • Dziennikarze wspominają Patrycję Gruszyńską-Ruman. Relacja Joanny Stankiewicz (IAR)
Partycja Gruszyńska-Ruman
Partycja Gruszyńska-RumanFoto: Polskie Radio

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 13 Mszą świętą w Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie. Patrycja Gruszyńska-Ruman została pochowana na Cmentarzu Bródnowskim.

- Była bardzo utalentowana. Pamiętam jej dyplomowy materiał radiowy. To była opowieść o dzieciach chorych na nowotwór. Rzecz działa się w szpitalu dla nieuleczalnie chorych dzieci. Jak dziwnie historia zatoczyła krąg - powiedział dokumentalista Maciej Drygas.

Kinga Hałacińska, koleżanka zmarłej, zapamięta ją jako dobrą dziennikarkę i dobrego człowieka. - Ona miała w sobie wewnętrzną prawość, siłę. To był człowiek, który "nie odpuszczał" w pracy - podkreśliła.

Swoją przygodę z radiowym reportażem Patrycja Gruszyńska-Ruman rozpoczęła w 2000 roku. Wcześniej pracowała m.in. w Radiu Warszawa i w Radiu Plus.

Jej najważniejsze reportaże to: "WiNna nieWiNna", "Awantura o Asię", "Cudowny przypadek", "Śmietnik po Śląsku". Otrzymała za nie wiele nagród, w tym Prix Italia i Nagrodę Główną Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagrodę Srebrnego Melchiora 2013.

W 2014 roku została uhonorowana Złotym Mikrofonem - najbardziej prestiżową nagrodą Polskiego Radia za wrażliwość w opowiadaniu prawdy o człowieku i świecie. Wcześniej, w 2009 roku została Radiowym Reportażystą Roku.

mr,kk

Zobacz także

Zobacz także