X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemieckie "nie"?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2009 12:17
Czterech sędziów niemieckiego TK jest sceptycznie nastawionych wobec ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Czterech z ośmiu sędziów niemieckiego sądu konstytucyjnego, odpowiedzialnych za zbadanie zgodności Traktatu Lizbońskiego z niemiecką konstytucją, wyraziło swój sceptycyzm dotyczący pogłębionej współpracy w ramach UE.

Dwudniowa debata, która rozpoczęła się we wtorek (10.02) dotyczyła przede wszystkim dwóch kwestii: znajdujących się w traktacie zapisów o prawie karnym oraz zakresie obszaru, w którym podejmowanie decyzji należałyby do państwa członkowskiego, a nie do kompetencji Unii. Sędziowie mieli wątpliwości czy Unia Europejska powinna posiadać większe uprawnienia w dziedzinie prawa karnego.“Czy pomysł posunięcia się dalej w tym kierunku nie jest zagrożeniem dla wolności?”, zapytał sędzia Udo Di Fabio.

Traktat Lizboński, nie ratyfikowany jeszcze poza Niemcami przez Irlandię, Czechy i Polskę, ma na celu wzmocnienie unijnych instytucji.

Zwracając się do sądu w Karlsruhe, niemiecki minister spraw zagranicznych Frank Walter Steinmeier powiedział, że traktat propaguje demokrację w Europie i daje parlamentom narodowym większą rolę w unijnym procesie ustawodawczym. „Traktat Lizboński wzmacnia demokratyczne fundamenty Unii Europejskiej”, powiedział Steinmeier.

Traktat Lizboński został już zaakceptowany przez niemiecki parlament, ale prezydent Horst Koehler zwleka z podpisem do czasu wydania wyroku przez sędziów sądu konstytucyjnego.

Źródło: psz.pl

Czytaj także

Europejski taran

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2008 16:06
Część komentatorów podkreśla, że politycy unijni zachowują się tak, jakby chcieli powtarzać referendum w Irlandii dopóki jego wynik nie zadowoli Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia bierze oddech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2009 14:02
Od września w Parlamencie Europejskim będzie mniej socjalistów. Ich miejsca zajmą chadecy i prawica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyspiarze chcą decydować sami

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2009 09:11
Sondaż w Wielkiej Brytanii: 72 procent respondentów mówi nie "Lizbonie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na razie we Wspólnocie jednomyślności brak

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 08:11
19 listopada odbędzie się nadzwyczajny, unijny szczyt na którym zapadną decyzje dotyczące obsady nowych stanowisk w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CDU i CSU podzielone

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2009 14:14
Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego dzieli niemiecką chadecję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeski TK powiedział "tak" dla Lizbony

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2009 09:38
Czeski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że traktat lizboński jest zgodny z ustawą zasadniczą. Taka decyzja otwiera drogę do ratyfikacji dokumentu przez władze w Pradze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkluzje szczytu pozytywne, a nawet był przełom

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2009 18:49
Konkluzje tego szczytu są pozytywne dla nas, przede wszystkim Niemcy zdjęły blokadę na wydawanie pieniędzy Unii na konkretne projekty energetyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z Traktatem Lizbońskim?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2008 17:45
Z europosłami Sylwestrem Chruszczem z LPR i Markiem Siwcem z SLD porozmawiamy o konsekwencjach dla Europy (nie)przyjęcia Traktatu Lizbońskiego.
rozwiń zwiń