X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bezpieczeństwo, zwalczanie przestępczości, ochrona przeciwpożarowa. Budżet MSWiA w przyszłym roku wyniesie 11,2 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 21:58
11,2 mld zł wyniosą w 2017 r. wydatki MSWiA na podległe mu służby, bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową. To o ponad 300 mln zł więcej niż w bieżącym roku. Projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Aleksander Koźmiński

Z projektu ustawy budżetowej wynika, że priorytetowymi zadaniami dla resortu spraw wewnętrznych i administracji będą bezpieczeństwo na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej i na terytorium Polski. Inne istotne zadania to poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwalczanie przestępczości.

W sumie na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową w 2017 r. zaplanowano 11,2 mld zł. Najwięcej pieniędzy, czyli 9,2 mld zł, ma zostać przeznaczonych na policję. To o 2 proc. więcej niż w tym roku. Z tej kwoty do komend powiatowych i miejskich trafi 6 mld zł, a do wojewódzkich - 2,2 mld zł. Komenda Główna Policji dostanie 380 mln zł, natomiast Centralne Biuro Śledcze Policji - 214 mln zł. Policja planuje kupić m.in. nowy sprzęt, uzbrojenie, kamizelki kuloodporne, radiowozy oraz łodzie.

Jakub Skiba Straż Graniczna w obliczu kryzysu migracyjnego, poważnych zmian w polityce migracyjnej i granicznej Europy, pełni absolutnie kluczową rolę

Planowany budżet Straży Granicznej wyniesie 1,4 mld zł. To o prawie 6 proc. więcej niż w tym roku. Do SG ma zostać przyjętych 300 nowych funkcjonariuszy. "Straż Graniczna w obliczu kryzysu migracyjnego, poważnych zmian w polityce migracyjnej i granicznej Europy, pełni tutaj absolutnie kluczową rolę" - tak potrzebę zatrudnienia nowych funkcjonariuszy tłumaczył nadzorujący SG wiceszef MSWiA Jakub Skiba.

Jak poinformował, jednym z powodów planowanego zwiększenia etatów w SG jest utworzenie Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Przypomniał, że do tej unijnej struktury Polska ma oddelegować 100 pograniczników.

- Chodzi także o nasz udział w ochronie granic węgiersko-serbskiej oraz macedońsko-greckiej. Naszym zdaniem w sposób bardzo istotny to wspomaga potencjał Europy w zapobieganiu tym niebezpiecznym zjawiskom w postaci tras przerzutowych migrantów - powiedział Skiba.

Jak podkreślił, dotyczy to także Polski, ponieważ "mamy do czynienia z próbą utworzenia szlaku przez Polskę, który zaczyna się w Terespolu i prowadzi do Niemiec.

 - Tutaj udział naszej Straży Granicznej jest absolutnie fundamentalny - powiedział Skiba.
232,8 mln zł ma z kolei  trafić do Biura Ochrony Rządu. To o ponad 10 proc. więcej niż w tym roku. Na zakup nowego sprzętu dla funkcjonariuszy BOR zaplanowano 3,5 mln zł, w tym samochody ochronne, radiotelefony cyfrowe i ubrania gazoszczelne.

"Średnioroczne zatrudnienie funkcjonariuszy BOR na 2017 rok wynosi 2210 i w porównaniu z rokiem bieżącym nie ulega zmianie" - podano w przedstawionej na posiedzeniu komisji informacji przygotowanej przez departament budżetu MSWiA.

Więcej pieniędzy także dla straży pożarnej

Przyszłoroczny budżet Państwowej Straży Pożarnej ma wynieść 2,5 mld zł. To o 2,5 proc. więcej niż w tym roku. Zdecydowana większość tej kwoty (2,1 mld zł) trafi do miejskich i powiatowych komend PSP.

W projekcie przyszłorocznego budżetu zarezerwowano także środki na podwyżki dla służb podległych MSWiA. Przewiduje to program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 o łącznej wartości 6,5 mld zł. Modernizacja obejmie: policję, SG, PSP i BOR. Program przewiduje inwestycje, zakup sprzętu oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA od 1 stycznia 2017 r. w wysokości 250 zł. Podwyżki obejmą ok. 150 tys. funkcjonariuszy i ok. 30 tys. pracowników cywilnych.

PAP/ksem/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze BOR otrzymają podwyżki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 16:57
To powinno przyczynić się do podniesienia satysfakcji z pełnionej służby przez funkcjonariuszy. Ma to także stanowić dodatkowy czynnik motywacyjny do jej podejmowania - ocenił rząd, który wydał rozporządzenie w tej sprawie.
rozwiń zwiń