X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rak płuca wciąż zbyt późno diagnozowany. Pacjenci lekceważą badania

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 20:27
Rak płuca jest wciąż wykrywany zbyt późno. Każdego roku chorobę wykrywa się w Polsce u ponad 20 tysięcy osób. 85 procent tych chorych umiera.
Audio
  • Profesor Paweł Krawczyk z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie podkreśla, że nadal główną przyczyną zachorowań jest palenie papierosów (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

W Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Forum Raka Płuca.
Profesor Paweł Krawczyk z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie podkreśla, że nadal główną przyczyną zachorowań jest palenie papierosów. Obecnie zmienia się jedynie charakter tej choroby. Kiedyś więcej było chorych na raka płaskonabłonkowego, teraz u osób palących cienkie papierosy, tak zwane light, częściej występuje rak gruczołowy. Inne przyczyny niż palenie papierosów - genetyczne czy środowiskowe - stanowią niewielka liczbę.

Przyczyną dużej liczby zgonów jest późne zgłaszanie się chorych do lekarza oraz zła organizacja leczenia - uważa Wojciech Wiśniewski z Fundacji Onkologicznej "Alivia". Przyznaje, że pacjenci lekceważą badania profilaktyczne i zwlekają z wizytą u lekarza. Duże znaczenie ma także oczekiwanie na diagnostykę i organizacja całego procesu leczenia. Według Wojciecha Wiśniewskiego, nie jest ona nastawiona na pacjenta, chory nadal nie jest podmiotem w tym procesie.

Forum Raka Płuca ma ułatwić dialog środowiska pacjentów z organizatorami systemu opieki zdrowotnej.

IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: od dziś zmiany w dostępie do podstawowej opieki zdrowotnej

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 13:24
- To nie do końca jest tak, że z usług lekarza POZ będą mogły korzystać osoby nieubezpieczone - mówi w audycji "W samo południe" Piotr Warczyński.
rozwiń zwiń