Silny wiatr i podtopienia. Prawie 650 interwencji straży pożarnej
Ponad 21 tys. odbiorców w kraju, głównie w woj. małopolskim, pozbawionych jest prądu w wyniku silnego wiatru; w ciągu ostatniej doby strażacy wyjeżdżali ponad 640 razy do usuwania powalonych konarów drzew i wypompowywania wody z zalanych budynków - poinformował rzecznik Państwowe Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
2017-02-24, 10:59
Posłuchaj
Najwięcej pracy strażacy mieli w województwach dolnośląskim, łódzkim, lubelskim i mazowieckim - informuje st. brygadier Paweł Frątczak
Dodaj do playlisty
Najwięcej pracy strażacy mieli w województwach dolnośląskim, łódzkim, lubelskim i mazowieckim - powiedział starszy brygadier Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego PSP.
Źródło: TVP Info
Interwencje były związane głównie z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic, układaniu worków z piaskiem przy budynkach i gospodarstwach, a także monitorowaniem wałów przeciwpowodziowych i usuwaniem setek powalonych przez wiatr drzew.
Czytaj także
REKLAMA
Powiązany Artykuł

Prognoza pogody. W całym kraju pochmurno, wietrznie i z opadami
Wideo: ostrzeżenie hydrologiczne dla 10 województw
Źródło: TVP Info
Paweł Frątczak przypomina, że wciąż obowiązują ostrzeżenia pogodowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Z uwagi na prognozowaną pogodę na polecenie komendanta PSP Leszka Suskiego, już w czwartek, profilaktycznie, sprawdzono kompanie przeciwpowodziowe – powiedział Frątczak. – Nie ma w tej chwili zagrożenia powodzią – podkreślił.
W województwie lubuskim obowiązuje ostrzeżenie 3. stopnia przed silnym wiatrem. Ponadto na Bałtyku trwa sztorm sięgający 9 stopni w skali Beauforta. Ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia obowiązują na terenie województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i częściowo wielkopolskiego.
REKLAMA
Z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że bez prądu pozostaje ponad 21 tys. odbiorców - najwięcej, 14 tys. w Małopolsce, gdzie wichury uszkodziły lub zerwały 30 dachów.
Silny wiatr będzie dziś wiał na terenie całej Polski. W północno-zachodniej części kraju porywy do 80 kilometrów na godzinę, w centrum i na południu do 90 kilometrów na godzinę, a rano miejscami - nawet do 100 kilometrów na godzinę. Wysoko w górach wiatr w porywach do 130 kilometrów na godzinę, powodujący miejscami zawieje śnieżne. W ciągu dnia prędkość wiatru stopniowo będzie słabła.
dad
REKLAMA
REKLAMA