X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dyplomatyczna wojna po zabójstwie Kim Dzong Nama. Korea Północna wydala ambasadora Malezji

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 15:36
Korea Płn. uznała ambasadora Malezji za persona non grata i zażądała opuszczenia kraju w ciągu 48 godzin. To retorsja za wydalenie w sobotę ambasadora Korei Płn. w Malezji blisko trzy tygodnie po zamordowaniu w Kuala Lumpur przyrodniego brata przywódcy Korei Płn.
Ambasador Korei Północnej opuszcza swoją siedzibę w Malezji
Ambasador Korei Północnej opuszcza swoją siedzibę w Malezji Foto: PAP/EPA/FAZRY ISMAIL

Oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA podała w poniedziałek, że MSZ Korei Północnej poinformowało, iż ambasador musi opuścić kraj do wtorku, do godziny 10 rano czasu lokalnego; sprecyzowano, że czas liczony jest od niedzieli, od godz. 10 rano. Więcej szczegółów nie podano.

czytaj więcej
kim dzong nam 1200.jpg
Zabójstwo Kim Dzong Nama zorganizowały dwa resorty Korei Płn.

Skłócony z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem i żyjący od dłuższego czasu na emigracji Kim Dzong Nam został 13 lutego uśmiercony bojowy gazem paralityczno-drgawkowym VX w porcie lotniczym malezyjskiej stolicy. Według przedstawicieli władz USA i Korei Południowej, sprawczyniami tego zabójstwa były dwie północnokoreańskie agentki.

"Malezja szkodzi dwustronnym relacjom"

Wydalony ambasador Korei Płn. w Malezji Kang Czol ocenił w poniedziałek przed wylotem z Kuala Lumpur, że "Malezja poważnie szkodzi dwustronnym relacjom utrzymywanym od ponad 40 lat". Wyraził zaniepokojenie "nadzwyczajnymi krokami" ze strony władz malezyjskich.

W lutym Kang Czol oświadczył, że jego kraj "nie może ufać" śledztwu prowadzonemu w tej sprawie przez władze malezyjskie. Oskarżył też Malezję o "pozostawanie w zmowie z siłami zewnętrznymi", czyniąc w ten sposób aluzję do Korei Południowej.

W wydanym w sobotę komunikacie malezyjski minister spraw zagranicznych Anifah Haji Aman oświadczył, że Malezja zażądała od ambasadora przeprosin za tę wypowiedź, co jednak nie nastąpiło.

zi 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Malezja deportuje obywatela Korei Płn. zatrzymanego ws. zabójstwa Kim Dzong Nama

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 12:04
Obywatel Korei Płn., zatrzymany w Malezji w związku z zabójstwem przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una, w piątek zostanie zwolniony z aresztu, a następnie odesłany do swego kraju - ogłosił prokurator generalny Malezji.
rozwiń zwiń