Nowelizacja ustawy o wycince drzew. Sejmowa komisja akceptuje projekt
Projekt posłów PiS nowelizujący zasady wycinki drzew na działkach prywatnych jest po pierwszym czytaniu w Sejmie. Komisja środowiska zaopiniowała go pozytywnie, po analizie na trzech, kolejnych posiedzeniach.
2017-04-05, 15:22
Poseł wnioskodawca Wojciech Skurkiewicz wskazuje, że o możliwości wycinki drzew powinien decydować także urząd gminy, a nie jedynie wola posiadacza nieruchomości.
Wojciech Skurkiewicz W praktyce będzie to wyglądać tak, że przed wycinką należy zgłosić taką chęć do gminy w oparciu o prosty formularz
- W praktyce będzie to wyglądać tak, że przed wycinką należy zgłosić taką chęć do gminy w oparciu o prosty formularz. W ciągu 14 dni urzędnik musi stawić się na posesji i ocenić stan faktyczny. W ciągu kolejnych 14 dni ma wydać ewentualną decyzję odmowną - milczenie będzie w tym wypadku oznaczać zgodę na wycinkę - podkreśla parlamentarzysta.
Działalność gospodarcza
Konieczność powtórnego zgłaszania wycinek do urzędu chwali Jan Mencwel ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Z drugiej strony twierdzi jednak, że projekt potrzebuje doprecyzowania
Powiązany Artykuł
![drzewa 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/7efd87c1-5f23-471e-a362-8487117f123b.jpg)
Wycięcie lasu w Łebie nielegalne. Jest zawiadomienie do prokuratury
- Posłowie wprowadzają w tym projekcie przepis zakazujący prowadzenia działalności gospodarczej przez 5 lat na terenie objętym wycinką. W szczegółach sprowadzać to się może jedynie do pozwolenia na budowę, by powstrzymać handel działkami pod biurowce. A nie każde otrzymanie pozwolenia musi wiązać się z działalnością gospodarczą. Można wyciąć drzewa i stworzyć parking lub stworzyć powierzchnię reklamową - wymienia Mencwel.
REKLAMA
Za przyjęciem projektu nowelizacji głosowało 17 posłów, 11 było przeciw.
Drugie czytanie propozycji PiS na posiedzeniu plenarnym planowane jest na czwartek.
zi
REKLAMA