Katastrofa smoleńska. SKW opublikowało film z ostatnich chwil przed startem TU-154
Ponad dwuminutowy film z 10 kwietnia 2010 r., na którym widać m.in. parę prezydencką i ostatnie minuty przed startem rządowego tupolewa, opublikowała w niedzielę rano - w przeddzień 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej - Służba Kontrwywiadu Wojskowego.
2017-04-09, 10:32
Na filmie z kilku kamer z monitoringu wojskowego portu lotniczego Okęcie, widać przygotowany do startu samolot Tu-154M nr 101, przed którym na delegację udającą się do Smoleńska na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Widać m.in. czekających przed samolotem kapitana Arkadiusza Protasiuka i Dowódcę Sił Powietrznych gen. Andrzeja Błasika.
Powiązany Artykuł
![smoleńsk1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/0e553328-22b0-41eb-9ba3-fdb0fcbb1ab5.jpg)
Katastrofa w Smoleńsku - serwis specjalny
Źródło: youtube
W około 30. sekundzie filmu widać grupę pasażerów wsiadających do samolotu, następnie - na ujęciu z kamery sprzed lotniska - widać nadjeżdżającą kolumnę z prezydencką limuzyną, która zatrzymuje się w pobliżu samolotu. Z samochodu wysiadają Lech i Maria Kaczyńscy. Meldunek przed lotem składa prezydentowi gen. Błasik, za którym stoi kpt. Protasiuk. Para prezydencka idzie po schodach; za nimi widać jeszcze jak szef ochrony prezydenta Paweł Janeczek rozgląda się wkoło, przepuszcza jeszcze kilka osób z kancelarii prezydenta i też wsiada do maszyny. Następnie samolot kołuje na pas startowy i z daleka widać jak odlatuje.
Film opisany jest jako "odnaleziony przez oficerów SKW". Jako podkład muzyczny wykorzystano w nim ścieżkę dźwiękową autorstwa Michała Lorenca, z filmu "Różyczka".
dad
REKLAMA
REKLAMA