X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa Józefa Piniora. Poręczenia i dozór policji dla podejrzanych

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 21:43
Poręczenie majątkowe i dozór policji zastosowała prokuratura wobec dwojga osób podejrzanych o korupcję w związku ze sprawą b. senatora Józefa Piniora. Kobieta i mężczyzna zatrzymani zostali w poniedziałek.
Były senator Józef Pinior (L) i jego asystent Jarosław W. (P) na sali rozpraw
Były senator Józef Pinior (L) i jego asystent Jarosław W. (P) na sali rozprawFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu prok. Piotr Baczyński powiedział we wtorek, że postawione podejrzanym zarzuty dotyczą wręczenia korzyści majątkowej osobie z biura senatora za załatwienie pewnej sprawy.

– Na razie nie można podać bliższych informacji odnośnie wręczonej kwoty i bliższych okoliczności zdarzenia. Wynika to z faktu, że nie wszystkie osoby zostały w tej sprawie przesłuchane – powiedział.

Prokurator nie chciał zdradzić komu zostały wręczone pieniądze i czy sprawa, będąca przedmiotem transakcji, której dotyczą zarzuty została załatwiona. Ocenił, że być może więcej szczegółów będzie można ujawnić w przyszłym tygodniu, po przesłuchaniu świadków.

wPolityce.pl: za łapówkę mieli ratować się przed eksmisją

Tymczasem portal wPolityce.pl donosi, że dwie osoby zatrzymane w sprawie Józefa Pniora to mieszkańcy kamienicy komunalnej, którzy za łapówkę mieli ratować się przed eksmisją. Według ustaleń portalu, Jarosław W. - asystent byłego senatora Platformy Obywatelskiej miał obiecywać rozstrzygnięcie sprawy na ich korzyść lokatorów, w zamian za korzyść majątkową. 

cba663.jpg
Sprawa byłego senatora Józefa Piniora. CBA zatrzymało kolejne osoby, usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym

Kobieta i mężczyzna, mieszkańcy Dolnego Śląska zostali zatrzymani w poniedziałek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie dotyczącej b. senatora.

Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie 46 tys. zł łapówki i płatną protekcję. CBA zatrzymało b. senatora i jego asystenta Jarosława Wardęgę pod koniec listopada zeszłego roku. Zatrzymano też wtedy kilkanaście innych osób podejrzewanych o wręczanie łapówek.

W ub. roku poznański sąd prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie b. senatora. Pinior zadeklarował, że udowodni w sądzie swą niewinność.

wpolityce.pl/PAP/dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak